Satan vo filme / hudbe

 

Harry Potter potraty detských duší

 

Približne o mesiac po tejto udalosti sa k téme Pottera vyjadril i Joseph Ratzinger (v tom čase prefekt kongregácie náuky viery teraz pápež Benedikt XVI)


Jeho hodnotenie v liste adresovanom spiso­vateľke Gabriele Kuby - autorke knihy Harry Potter - gut oder böse, znelo takto: „Dobre, že objasňujete vec Harryho Pottera, pretože (v ňom) ide o jemné zavádzania, ktoré nebadane, ale práve vďaka tomu hlboko pôsobia a rozkladajú kresťanstvo v duši človeka skôr, než sa mohlo správne rozvinúť."

 

Jeho hodnotenie v liste adresovanom spiso­vateľke Gabriele Kuby - autorke knihy Harry Potter - gut oder böse, znelo takto: „Dobre, že objasňujete vec Harryho Pottera, pretože (v ňom) ide o jemné zavádzania, ktoré nebadane, ale práve vďaka tomu hlboko pôsobia a rozkladajú kresťanstvo v duši človeka skôr, než sa mohlo správne rozvinúť."

Dokonca aj na Slovensku v roku 2011 vyšla kniha Harry Potter očami kresťana, ktorú napísal Martin Žitňanský. V knihe sa dozvedáme, že všetky postavy majú zvrátené názory a morálne hodnoty a deťom sú podsúvané prvky okultizmu)

Harry Potter si vyslúžil kritiku aj z radov evanjelických hnutí, ktoré tvrdili, že údajná pohanská tematika je nebezpečná pre deti. V roku 2002 vydavateľstvo Chick Publications vydalo vyhlásenie, že „knihy o Potterovi otvárajú bránu, ktorá privedie nespočetné milióny deti do pekla“. V podobnom duchu muselo populárne literárne dielo čeliť aj minimálne trom upaľovaním kníh.

 Svedectvo-počuvala-som-beatles

 https://www.rozmer.sk - Fenomén Harry Potter

 

 

PALENIE ZLÝCH KNIH  

BILBLIA - Sv. Pavol skutky apoštolov 19.19 - Ba viacerí z tých, čo sa zaoberali čarami, ( veštenie pozeranie zlých filmov) podonášali knihy a pred očami všetkých ich pálili. Keď zrátali ich cenu, vyšlo im päťdesiattisíc strieborných.  https://www.biblia.sk/

 

 

Nepochybujem, že v týchto knihách je zjavné podpísaný satan! 

 

Vplyv hudby a filmu na podvedomie 

https://www.youtube.com/watch?v=CZJCefAuM5o

 

Čítanie Harryho Pottera sú malé deti vtiahnuté do sveta mágie, a to je prvý krok k satanizmu a k diablovi.Vo svojích knihách Gabriele Amorth opisuje prípady z praxe, keď musel riešiť exorcizmom problémy ľudí, ktorí nemali žiadny kontakt s čiernou mágiou, ale len tkzvanou akože dobrou bilou mágiou ( čítaním kníh a filmov okultného charakteru ) 

Knihy J. K. Rowlingovej o Harry Potterovi sa stali medzi deťmi bestsellerom. Knihy zosmiešňujú Ježiša Krista a Boha a propagujú čarodejníctvo a túžbu po pomste.
Sú tu príklady kúziel a kliatieb, rituálov a démonických síl, ktoré deťom otvárajú cestu do temnôt okul­tizmu. Vychovávatelia a rodičia sú zdesení prijatím, s akým sa tieto knihy u detí stretávajú.
**==***==**
10-ročný CRAIG NOWELL vyhlásil: Knihy Harry Potter - sú cool, pretože ma naučili všetko o mágii. Ukazujú mi, ako po­užívať mágiu, aby som mohol kontrolovať ľudí a uskutočniť pomstu svojim nepria­teľom. Chcem zvládnuť kliatbu Cruciatus, aby som mohol nechať trpieť svojho učiteľa, ktorý mi dal zlú známku." Tento chlapec sa pripojil k New Satanic Order Of The
Black Ciele (Nový satanský rád čierneho kruhu
 
Šesťročná JESSICA LEHMANNOVÁ povedala: „Hermione je môj miláčik, pretože je taká prešibaná a má mačiatko. Ježiš umrel, pretože bol slabý a hlúpy."
10-ročný ASHLEY, ktorý používa staré kúzelnícke zaklínadlo, ktoré má vyvolať Kerbera (trojhlavého psa podsvetia), hovorí: „Kedysi som veril tomu, čo nás učili v nedeľ­nej cirkevnej škole.
Ale knihy Harry Potter mi ukázali, že mágia je niečo skutočnejšie, čo sa musíme teraz naučiť a používať, a že Biblia je iba kôpka nudných lží.
" Satanistický „ veľkňaz " EGAN z First Church of Satan v Saleme si pochvaľuje: „Harry Potter je pre nás skutočným darom z neba\"
**==***==**
Autorka kníh Joanne K. Rowlingová je vďaka svojim knihám po kráľovnej druhou najbohatšou ženou Anglicka.
Dňa 17. júna 2000 vyhlásila pre London Times: „Tieto knihy pomáhajú deťom pochopiť, že slabý, idiotský Boží Syn je prežívajúca karikatúra, ktorá je razom pokorená, keď príde ohnivá sprcha..." Prvé tri diely jej seriálu dosiahli náklad 40 mih výtlačkov vo viac ako tridsiatich jazykoch. Čitatelia čakajú netrpezlivo na prisľúbené ďalšie štyri diely...
**==***==**
V detských izbách našich bytov sa celkom mimo pozornosti rodičov odvíjajú naj­väčšie revolúcie všetkých čias, príprava na manipuláciu osôb pomocou psychotechniky.
Keď japonská televízia začala vysielanie kreslených trikových filmov s pokemonmi, museli veľa detí hospitalizovať s epileptickými záchvatmi (v roku 1997 bolo zaznamenaných 700 prípadov).
Bolo to spôsobené okrem iného intenzívnymi farebnými zábleskami, ktoré deti doslova šokovali. V USA prebodol 9 - ročný chlapec svojho kamaráta, keď si s ním nechcel vymieňať karty. Na Floride napadol žiak svoj­ho učiteľa, keď zakázal v škole výmenný obchod s kartami.
V tejto fantastickej hre Boh neexistuje. Najvyššími vládcami sú tréneri a príšery. Scénu ovládajú boje a násilie. Kto bude mať najviac moci, presadí sa a všetko ovládne. Tak to bude vyzerať v posledných dňoch, keď vychladne láska v srdciach. Preto je dôležité, aby sme dobre preskúmali, akým „duchom" sú vystavené naše bezbranné deti.

 

Osemnásťročné dievča išlo na film o diablovi a okultizme

Bola otrasená tým, čo videla, ale bola presvedčená, že také spomienky väčšinou časom zmiznú. Ju však čoraz viac dešili videnia diabla a hlasy ktoré jej prikazovali, aby sa zabila. Musela prestať chodiť do práce, začala brať lieky a postupne sa stala od nich závislou. Po deviatich mesiacoch prišla za mnou a vyčítala si, že na ten film vôbec išla.  Bolo jasné, že dávať jej lieky na upokojenie by bolo rovnako užitočné ako dávať obklad na zlomenú nohu, a tak som jej navrhol, že sa spolu pomodlíme.

Dievča ochotne súhlasilo. Pomodlil som sa veľmi jednoduchú modlitbu v mene Ježiša Krista, a orodovanie Panny Márie aby táto moc zla stratila vládu nad jej životom. Potom samozrejme časté sv. spovede a sv. príjmania boli jej  liekom pre dušu.

Od tej chvíle už nemala nijaké videnia, nepočula hlasy a prestala brať lieky

viac tu https://jezismaria1.webnode.sk/exorcizmus-modlitba-oslobodenia/

zdroj : Kenneth McAll - uzdravenie rodových koreňov 

 Svedectvo-počuvala-som-beatles

 

Satanistický „veľkňaz" Egan k detskému „boomu" New Age: je pre nás da z neba

 

Kto vymyslel „malého čarodejníka?" * Je Joanne Kathleen Rowlingová len „geniálnou autorkou" alebo nástrojom lUew Age? * Má mágia vykonávať „potraty" detských duší?

Autorka kníh Joanne K. Rowlingová je vďaka svojim knihám po kráľovnej druhou najbohatšou ženou Anglicka. Dňa 17. júna 2000 vyhlásila pre London Times: „Tieto knihy pomáhajú deťom pochopiť, že slabý, idiotský Boží Syn je prežívajúca karikatúra, ktorá je razom pokorená, keď príde ohnivá sprcha.

 

Kňaz exorcista † Gabriele Amorth - a Harry Potter
Hlavní exorcista ďábla kněz Gabriele Amorth:Kněz Gabriele Amorth (85 let) který je hlavním vymítačem ďábla ve Vatikánu už 25 let a řešil 70 000 případů posedlosti ďáblem. Amorth řekl deníku La Repubblica, že ďábel je "čistý duch, je neviditelný. Ale projevuje se rouháním a postihuje osoby, které jsou jím posedlé. Dokáže se skrýt, hovořit různými jazyky atď. proměňovat se, anebo být atraktivní. Byl jedním z činitelů ve Vatikánu, kteří varovali, že knihy J. K. Rowlingové o Harrym Potterovi jsou inspirovaní ďáblem ". 
 

K tomuto hodnoteniu súčasného pápeža Benedikta XVI., ktorý nehovorieva do vetra, môžeme pridať hodnotenie hlavného vatikánskeho exorcistu Gabriela Amortha.


Hlavný vatikánsky exorcista Gabriel Amorth - varoval, že knihy J. K. Rowlingovej o Potterovi robia falošný rozdiel medzi čiernou a bielou mágiou, čierna a biela mágia je to isté!

V roku 2006 sa vyjadril, že príbehy čarodejníckeho žiaka sú nakazené „princom temnoty" a inšpirujú pokolenie satanistov a hriešnikov.

 

Amorth hovorí: „Začnite Harrym Potterom, ktorý vystupuje ako sympatický čarodejník, ale skončíte u diabla.

V roku 2002 sa do diskusie zapojila aj Grécka ortodoxná cirkev, ktorá vydala vyhlásenie, v ktorom odsudzovala knihy o Potterovi ako satanistické, „zoznamujúce ľudí so zlom, čarodejníctvom, okultizmom a démonológiou“.  Podľa názoru ortodoxnej cirkvi dokonca existovali podobnosti medzi Harry Potterom a Ježišom Kristom, keďže podľa ich slov bol Harry vytvorený na obraz mladého spasiteľa.

Pomerne mierna bola reakcia predstaviteľov islamu. Množstvo moslimských predstaviteľov sa stotožňovalo s názorom, že mágia v knihách je v rozpore s moslimským učením. V školách v Spojených arabských emirátoch boli v roku 2002 tieto knihy zakázané, hoci z predaja kníhkupectiev do dnešného dňa stiahnuté neboli. V roku 2007 v Pakistane bola však zneškodnená výbušnina neďaleko obchodného centra, kde sa chystala premiéra predaja poslednej knihy zo série. Najbúrlivejšie reakcie z moslimských kruhov však zazneli v roku 2009 v Iráne, keď podľa tamojšieho inštitútu sú príbehy o čarodejníctve a uctievaní diabla nástrojom sionistov.

Olej do ohňa však priliala aj samotná autorka Rowlingová. V roku 2007 prednášala v slávnej Carnegie Hall v New Yorku. Otázka fanúšika smerovala na múdreho a láskavého riaditeľa Dumbledora, ktorý vždy veril v nepremožiteľnú silu lásky, avšak nikdy nebola spomínaná žena, do ktorej by sa zamiloval. Rowlingová však šokovala tvrdením, že si vždy Dumbledora predstavovala ako homosexuála, ktorý sa zamiloval do čarodejníka Grindelwalda a to väčšmi bol zhrozený, keď sa ukázalo, čo je zač. Hoci fanúšikovská obec prijala tento fakt s nadšením, kresťania sa začali doslova búriť. Americká sieť ABC reagovala spôsobom, že ide o indoktrináciu protikresťanských hodnôt, keďže homosexuálny životný štýl je údajne škodlivý, čo má byť aj lekársky dokázané

JOANNE KATHLEEN ROWLIN­GOVÁ (na snímke)

**==***==**

Pozn: Autorka kníh Joanne K. Rowlingová na obrázku objíma v náručí netvora ( diabla) že by náhoda ? Je to očividny výsmech a priznanie sa k okultizmu. J. K. Rowlingovej, paródia Ježiša Krista a Panny Márie ako drží v náručí dieťatko Ježiša Krista.

 

Podobne vo filme umučenie Krista dolu na obrázku ... ako satan drží v náručí netvora. Je to nenávisť satana voči Bohu a ľudom, ktorím závidí že môžu ziskať ešte to čo on svojou závisťou stratil.

 

5. máj 1991 - Panna Mária povedala:
"Prajem si, aby ste boli tento mesiac obzvlášť čistí srdcom, pretože tento mesiac máj je zasvätený Mne. Vaše prosby budú zvlášť vyslyšané, ale musia byť úprimné a vychádzať z čistého srdca. Modliť sa znamená rozmýšľať nad slovami, ktoré vyslovujete. Tento mesiac vás bude diabol veľmi pokúšať, pretože ma nenávidí, a Ja nenávidím diabla. No keď sa budete riadiť mojou výzvou, Ja zvíťazím! Viac tu  Litmanová 

 

 

 

Vo filme umučenie Krista pri bičovaní Pána Ježiša v čase 1: 01: 00 sekund môžeš vidieť detial záberu z tej fotky ktorá je hore

Film umučenie Krista bol natočení podľa Mystičky Emmerichovej a Valtorty - z lásky k Tebe človeče ... Boh zomrel za teba !

Porovnaj - https://www.jesus.sk/clanky/Harry-Potter

 

Satanov deň - halloween

 

   viac TU

https://uloz.to/xSNsLZAi/emmerichova-cz-1-pdf

 https://modlitba.sk/?p=7992

https://uloz.to/xGu9vnPD/anna-katarina-emmerichova-a-clemens-brentano-doc

 

Vplyv hudby a filmu na podvedomie 

https://www.youtube.com/watch?v=CZJCefAuM5o

 

Harry Potter satanism forced onto our children

https://www.youtube.com/watch?v=6C-F8Nxlft8

https://www.youtube.com/watch?v=c_40JRZmqTo

 

 

Harry Potter

Priemerná britská žena. Narodila sa v roku 1965, je matkou dcéry Jessiky, rozvede­ná, pôvodne bola učiteľkou. Písala v kaviarňach, niekoľko ne­vydaných románov sa jej povaľo­valo v skrini. Potom prišiel nápad - ako to uvádza vo svojich rozhovoroch pre médiá - postavička Harryho Pottera. Harry - podľa autorky - ako jedenásťročný objavil v sebe „čarodejnícke sklony".

Harry Potter a knihy Rowlingovej, ktorá v nich uvádza jeho príbehy, zaznamenali neuveriteľný „bo- om". Za niekoľko rokov sa na Západe predalo niekoľko desiatok miliónov kníh s témou „Harry Potter"! Z priemernej britskej učiteľky sa stala jedna z najbohatších dám „ostrovov" (30 mil. dolárov).

Na najnovšie vydania Harryho" čakajú zástupy detí pred kníhkupectvami dokonca už v noci, na autogramiádach sa okolo geniálnej autorky" tlačia s jedinou túžbou – získať jej podpis. Je zaujímavý názor o Joanne Rowlingovej, že svet Harryho Pottera - teda mágia a čarodejníctvo - skutočne existujú a do­konca sú „veľmi príťažlivé".

**==***==**

Sú namieste otázky: Kto chce získať detské duše pre mágiu, teda pre satana ? Je to náhoda, že Joanne Kathleen Rowlingová je Angličanka, keď Londýn je jednou z bášt slobodomurárstva?

Ako je možné, že deti nikto nie je schopný ochrániť pred zlom, ktoré si sami púšťame priamo do bytov cez médiá? Pani Rowlingová sa dokonca pochválila, že riaditelia cirkevných škôl sa­mi propagujú čarodejníka Pottera medzi svojimi žiakmi ...

**==***==**

 

Harry Potter obetuje detské duše Satanovi

Knihy autorky Joanne Kathleen Rowlingovej nemožno pokladať za nič iné ako cieľavedomý útok okultizmu New Age na detské duše. Podobne je to aj s figúrkami a kartami Pokemons. ( Inšpiráciu prijímala od démonického ducha podobne ako Alice Baileyová a im podobní . )

 Alice Baileyová

 

 stiahni Harry Potter - v DOC.

 

Okultná invázia v praxi

Vlnu pokemonov dal do pohybu Nintendo v roku 1996 videohrou Gameboy. Z Japonska pochádzajúce karikatúrne bytosti sú príšery vo vreckovom vydaní. Pred dvoma rokmi uviedol Nintendo na trh USA zásobu za 20 mil. dolárov.

Prvá hra Tamagoči pre Nintendo game boy bola vypustená naraz v Japonsku a v Spojených štátoch viac ...

 

Tento trikový film sa stal v USA hitom. Medzi deťmi vyvolal mániu s kartami pred­stavujúcimi tieto vreckové monštrá. V hre Gameboy treba tieto monštrá pochytať. Pokemoni preukazujú pri dobrom zaobchá­dzaní nadprirodzené schopnosti. Postavičiek je celkom 151. Deti sa v hracej horúčke doslova utápajú v démonickom, fantastickom svete.

Že pritom vôbec nejde o nevinnú zábavu, dokazujú tieto príklady :

**==***==**

 

 

Detí museli hospitalizovať s epileptickými záchvatom

 

Keď japonská televízia začala vysielanie kreslených trikových filmov s pokemonmi, museli veľa detí hospitalizovať s epileptickými záchvatmi (v roku 1997 bolo zaznamenaných 700 prípadov).

Bolo to spôsobené okrem iného intenzívnymi farebnými zábleskami, ktoré deti doslova šokovali. V USA prebodol 9 - ročný chlapec svojho kamaráta, keď si s ním nechcel vymieňať karty. Na Floride napadol žiak svoj­ho učiteľa, keď zakázal v škole výmenný obchod s kartami.

V tejto fantastickej hre Boh neexistuje. Najvyššími vládcami sú tréneri a príšery. Scénu ovládajú boje a násilie. Kto bude mať najviac moci, presadí sa a všetko ovládne. Tak to bude vyzerať v posledných dňoch, keď vychladne láska v srdciach. Preto je dôležité, aby sme dobre preskúmali, akým „duchom" sú vystavené naše bezbranné deti.

 Svedectvo-počuvala-som-beatles

 

Knihy J. K. Rowlingovej o Harry Potterovi sa stali medzi deťmi bestsellerom. Knihy zosmiešňujú Ježiša Krista a Boha a propagujú čarodejníctvo a túžbu po pomste.

Sú tu príklady kúziel a kliatieb, rituálov a démonických síl, ktoré deťom otvárajú cestu do temnôt okul­tizmu. Vychovávatelia a rodičia sú zdesení prijatím, s akým sa tieto knihy u detí stretávajú.

**==***==**

10-ročný CRAIG NOWELL vyhlásil: Knihy Harry Potter - sú cool, pretože ma naučili všetko o mágii. Ukazujú mi, ako po­užívať mágiu, aby som mohol kontrolovať ľudí a uskutočniť pomstu svojim nepria­teľom. Chcem zvládnuť kliatbu Cruciatus, aby som mohol nechať trpieť svojho učiteľa, ktorý mi dal zlú známku." Tento chlapec sa pripojil k New Satanic Order Of The

 

Black Ciele (Nový satanský rád čierneho kruhu

Šesťročná JESSICA LEHMANNOVÁ povedala: „Hermione je môj miláčik, pretože je taká prešibaná a má mačiatko. Ježiš umrel, pretože bol slabý a hlúpy."

10-ročný ASHLEY, ktorý používa staré kúzelnícke zaklínadlo, ktoré má vyvolať Kerbera (trojhlavého psa podsvetia), hovorí: „Kedysi som veril tomu, čo nás učili v nedeľ­nej cirkevnej škole.

Ale knihy Harry Potter mi ukázali, že mágia je niečo skutočnejšie, čo sa musíme teraz naučiť a používať, a že Biblia je iba kôpka nudných lží.

" Satanistický „ veľkňaz " EGAN z First Church of Satan v Saleme si pochvaľuje: „Harry Potter je pre nás skutočným darom z neba\"

**==***==**

Autorka kníh Joanne K. Rowlingová je vďaka svojim knihám po kráľovnej druhou najbohatšou ženou Anglicka.

Dňa 17. júna 2000 vyhlásila pre London Times: „Tieto knihy pomáhajú deťom pochopiť, že slabý, idiotský Boží Syn je prežívajúca karikatúra, ktorá je razom pokorená, keď príde ohnivá sprcha..." Prvé tri diely jej seriálu dosiahli náklad 40 mih výtlačkov vo viac ako tridsiatich jazykoch. Čitatelia čakajú netrpezlivo na prisľúbené ďalšie štyri diely...

**==***==**

V detských izbách našich bytov sa celkom mimo pozornosti rodičov odvíjajú naj­väčšie revolúcie všetkých čias, príprava na manipuláciu osôb pomocou psychotechniky.

 

 

Falošná prorokyňa New Age - veľkňažka ALICE BAILEYOVÁ - napísala

(1880-1949)

„Môžeme povedať, že Cirkvi, slobodomurárske bratstvá a výchova sú hlavnými prostriedkami a cestou na prípravu Nového veku."

 viac TU

 

(Podľa ZATL pripravil anse) M ROSA / február 2001  - otvor v PDF

 

 

 

 

 

Harry Potter = satan Potter - Čo na to cirkevní predstavitelia?

Profesor pedagogiky v Hanoveri Reinhard Franzke poukázal na to, že Potter sa veľmi hodí do novej vlny pedagogiky New Age, ktorej zámerom je zničenie kresťanstva v srdciach mládeže. (Zdroj - Gabriele Kuby: Harry Potter - gut oder böse)


Práve pre možný dosah na morálny a duchovný vývoj dieťaťa sa k Potterovi vyjadrili i viacerí predstavitelia kres­ťanských cirkví.


Anglikánsky biskup z Oxfordu John Pritchard nazval autorku Pottera „veľkou spisovateľkou". Komentuje to slovami: „Hoci sa svet Pottera tak líši od nášho, Harry a je­ho príatelb sa must pasovať s takými istými problémami a dilemami ako väčšina z nás. Ježiš nás tiež učil prostredníc­tvom podobenstiev."


Aj iní predstavitelia niektorých kresťanských cirkví po­zitívne hodnotili tento príbeh a vyjadrili sa napríklad, že ide o „úvod do evanjelia", „mýtus božieho dieťaťa" alebo „orientačný bod vo vojne dobra so zlom" a podobne. Na­opak, niektoré kresťanské cirkvi v USA vyhlásili dielo za satanské a otvorene proti nemu bojujú vrátane verejného pálenia knihy.


Ako sa však vyjadrila k tejto otázke Katolícka cirkev? Mnohí sú presvedčení, že Vatikán dal v roku 2003 zelenú Harrymu Potterovi (V tom čase ešte nebol napísaný šiesTy n siedmy diel.) Najrozšírenejšia dezinformácia o oficiálnom požehnaní Pottera Vatikánom vznikla na základe nesprávnej interpretácie vyjadrenia Petra Fleetwooda - člena pápežskej rady pre kultúru.

Na tlačovej konferencii kona­nej v súvislosti s predstavením dokumentu o New Age - Ježiš Kristus darca živej vody bol Fleetwood novinárom vyzvaný, aby povedal svoju mienku o Harrym PotterovL Jeho odpoveď znela: „Ak som dobre porozumel zámerom autor­ky, tak chce pomôcť deťom rozlišovať dobro a zlo."


Nezodpovední novinári z tohto spontánneho vyjadrenia súkromného názoru jednej osoby urobili „oficiálne odob­renie Harryho Pottera Vatikánom". Fleetwood nemal v tej­to veci žiaden mandát. Potter nebol témou tlačovky, v dokumente, ktorý témou bol, sa o ňom vôbec nehovorilo.

Uvedená odpoveď navyše nie je nijako jednoznačná, je to skôr vyslovenie momentálnej úvahy. Dokonca je postavená na predpoklade, že dotyčný „dobre porozumel zámerom autorky". Hodnotiť takéto vyjadrenie ako „oficiálne stano­visko Vatikánu" je hrubá dezinformácia. Pre mnohých však pravda nie je dôležitá. Prianie sa stalo otcom myšlienky a tá sa šíri medzi ľuďmi až do dnešných dní.


Približne o mesiac po tejto udalosti sa k téme Pottera vyjadril i Joseph Ratzinger (v tom čase prefekt kongregácie náuky viery teraz pápež Benedikt XVI)


Jeho hodnotenie v liste adresovanom spiso­vateľke Gabriele Kuby - autorke knihy Harry Potter - gut oder böse, znelo takto: „Dobre, že objasňujete vec Harryho Pottera, pretože (v ňom) ide o jemné zavádzania, ktoré nebadane, ale práve vďaka tomu hlboko pôsobia a rozkladajú kresťanstvo v duši človeka skôr, než sa mohlo správne rozvinúť."


K tomuto hodnoteniu súčasného pápeža Benedikta XVI., ktorý nehovorieva do vetra, môžeme pridať hodnotenie hlavného vatikánskeho exorcistu Gabriela Amortha.


Hlavný vatikánsky exorcista Gabriel Amorth - varoval, že knihy J. K. Rowlingovej o Potterovi robia falošný rozdiel medzi čiernou a bielou mágiou, čierna a biela mágia je to isté!

V roku 2006 sa vyjadril, že príbehy čarodejníckeho žiaka sú nakazené „princom temnoty" a inšpirujú pokolenie satanistov a hriešnikov.

Amorth hovorí: „Začnite Harrym Potterom, ktorý vystupuje ako sympatický čarodejník, ale skončíte u diabla.
Nepochybujem, že v týchto knihách je zjavné podpísaný satan! Čítanie Harryho Pottera sú malé deti vtiahnuté do sveta mágie, a to je prvý krok k satanizmu a k diablovi.

Vo svojích knihách Gabriele Amorth opisuje prípady z praxe, keď musel riešiť exorcizmom problémy ľudí, ktorí nemali žiadny kontakt s čiernou mágiou, ale len tkzvanou akože dobrou bilou mágiou ( čítaním kníh a filmov okultného charakteru )

 

-----------------------------------------------------

Osemnásťročné dievča išlo na film o diablovi a okultizme

 

Bola otrasená tým, čo videla, ale bola presvedčená, že také spomienky väčšinou časom zmiznú. Ju však čoraz viac dešili videnia diabla a hlasy ktoré jej prikazovali, aby sa zabila. Musela prestať chodiť do práce, začala brať lieky a postupne sa stala od nich závislou. Po deviatich mesiacoch prišla za mnou a vyčítala si, že na ten film vôbec išla.  Bolo jasné, že dávať jej lieky na upokojenie by bolo rovnako užitočné ako dávať obklad na zlomenú nohu, a tak som jej navrhol, že sa spolu pomodlíme.

Dievča ochotne súhlasilo. Pomodlil som sa veľmi jednoduchú modlitbu v mene Ježiša Krista, a orodovanie Panny Márie aby táto moc zla stratila vládu nad jej životom. Potom samozrejme časté sv. spovede a sv. príjmania boli jej  liekom pre dušu.

Od tej chvíle už nemala nijaké videnia, nepočula hlasy a prestala brať lieky

viac tu https://jezismaria1.webnode.sk/exorcizmus-modlitba-oslobodenia/

zdroj : Kenneth McAll - uzdravenie rodových koreňov 

 

-----------------------------------------------------

Tieto vyjadrenia by nás mali minimálne viesť k opatrnosti a nemali by sme Harryho Pottera považovať za bežnú neškodnú rozprávku alebo fantasy príbeh.

-----------------------------------------------------

V rokfortskej knižnici je veľa kníh obsahujúcich čiernu mágiu, ktoré sú dostupné študentom vo vyšších roč­níkoch alebo na povolenie. Dôkaz je hneď v prvom diele: „Harry prešiel popri oddelení zakázaných titulov. Zišlo mu na um, či by nebolo lepšie hľadať Nicolasa Flamela tu. No na to, aby mohol nazrieť do zakázaných kníh, potreboval súhlas od niektorého z učiteľov, a bolo mu jasné, že také niečo mu nik nedá.

Tu sa nachádzali knihy o čiernej mágii, ktorá sa na Rokforte nevyučovala, a smeli ich čítať len žiaci vyšších roč­níkov študujúci obranu proti temným silám pre pokročilých." (HP 1, s. 205)
V druhom diele Hermbna dokonca získala povolenie na požičanie knihy zo zakázaného oddelenia. Stačilo pre­javiť záujem a lichotiť učiteľovi


Na hodinách „obrany proti čiernej mágii" sa žiaci precvičujú nielen v protikliatbach, ale aby ich mohli cvičiť, musia vedieť vrhnúť i kliatbu: „, Teraz sa rozdelíte do dvo­jíc/pokračoval Snape. ,Jeden sa pokúsi uvrhnúť kliatbu na druhého potichu. Ten druhý sa pokúsi odvrátiť zaklínadlo tiež mlčky. Tak začnite.'" (HP 6, s. 156 - 157)

 


Mnohé kúzla a kliatby sú opisované, akoby boli neutrálne. Učia sa v škole a hoci sa podľa autorky nezaraďu­jú do čiernej mágie, ich cieľom je jednoznačne poškodenie druhej osoby. 

Na ilustráciu uvediem príklady takýchto „ne­utrálnych" kúzel, ktoré sa v knihe vyskytujú: Confundo: kúzlo pomätenia Conjunctivitus: oslepujúce zaklínadlo Diffindo: kúzlo, ktoré roztrhne určitú vec Furnunculus: spôsobuje obrovské vredy Incarcerous: zviaže určitú osobu hrubými povrazmi Lepojazykus: zaklínadlo na prilepenie jazyka podnebie Locomotor Mortis: zaklínadlo zväzujúce nohy Obliviate: zabúdacie zaklínadlo - človek stratí pamäť Petrificus Totalus: znehybňujúce kúzlo.


Ďalej sú to zaklínadlá, kde už z názvu je jasný ich účel: klbtba koktanb, oslepujúca klhtba, potkýnacie zaklínadlo, pŕhliace zaklínadlo, zaklínadlo rôsolových nôh, zaklínadlo straty vlasov, šteklbce zaklínadlo a tak ďalej... Harry mal záujem o takéto kúzla už od začiatku - ešte nebol ani v škole, iba sa v obchode zoznamoval so svetom čarovania, keď „Hagrid musel Harryho doslova ťahať od knihy profesora Vindictusa Viridiana Zaklínadlá a protizak- línadlä (Začaruj priateľov a popleť hlavy nepriateľom pomo­cou najnovších kúziel, ako sú: Strata vlasov, Huspeninové nohy, Zviazaný jazyk a mnoho a mnoho ďalších).,Chcem zis­tiť, ako začarovaťDudleyho.'" (HP 1, s. 87)


Kúzla tohto typu nepôsobia ako „temné", no určite sa nimi nedosahuje žiaden „dobrý" cieľ. Škodia tomu, proti komu sú použité. Ak ich hodnotíme podľa cieľa, ktorý sa nimi dosahuje, dajú sa smelo zaradiť do čiernej mágie. Ich používanie v príbehu je časté a dokonca býva vítané ako vtipné riešenie, prípadne ako vhodné potrestanie previnilca.

 

Čierna mágia ako dobrý prostriedok?


V prípade potreby však aj kladní hrdinovia používajú bez škrupúľ to, čo je jednoznačne označované ako čierna mágia. Keďže je v príbehu všetko relatívne, aj čierna mágia môže byť dobrá. Neraz ju účinne používajú aj tí dobrí - vrátane Harryho.
Vo štvrtom diele sa čitateľ dozvie o najhorších kliat- bach čiernej mágie - troch neodpustiteľných zaklínadlách. Pojem neodpustiteľné sa vysvetľuje tým, že ak niekto po­užije proti druhému človeku hociktoré z nich, tak si tým automaticky vyslúži doživotný pobyt v krutom väzení v Azkabane.

Dalo by sa z toho usudzovať, že ak vôbec existuje nejaký morálny kódex čarodejníka (v knihe sa nič také nespomína), tak tieto zaklínadlá sú podľa neho ne­prípustné. V skutočnosti však je problém ich použitia podľa knihy skôr záležitosťou zákonov než morálky.

 

 Metódy mágie

 

 1.kliatba „imperius" - prinúti obeť konať podľa vôle za­klínajúceho. V skutočnosti je to magické znásilnenie slo­bodnej vôle obete, posadnutie.


 2.kliatba „cruciatus" - ten, kto ju použije, spôsobuje obeti neznesiteľné bolesti.Rodičia jednej z postáv príbehu Nevilla Longbottoma zošaleli po opakovanom mučení touto kliatbou.


 3.„Avada kedavra" je usmrcujúce zaklínadlo, proti ktorému neexistuje protizaklínadlo a nedá sa zastaviť. Jediný, kto toto zaklínadlo prežil, bol Harry Potter.

Je to vražedná kliatba, ktorou boli zavraždení Harryho rodičia, jeho spolužiak Diggory, profesor Dumbledore a mnohí ďalší. Touto kliatbou Voldemort tiež povraždil veľké množstvo čarodejníkov i muklov vrátane celej muklovskej vetvy svojej rodiny - i vlastného otca.


Pozitívni hrdinovia by sa k týmto zavrhnutiahodným prostriedkom určite nikdy neznížili Alebo áno? Závisí od okolností.
Molly Weasleyová - matka Harryho najlepšieho priateľa Rona a v závere príbehu dokonca Harryho svokra, je pre­zentovaná ako prototyp vzornej dobrej čarodejníckej mamičky. Nenávidí čiernu mágiu a všetko s ňou spojené... až do poslednej bitky na Rokforte, opisovanej v siedmom diele.

Tú sa dobrá mamina v súboji s Bellatrix Lestrangeovou mení a vrhá okolo seba svojím prútikom kliatby. „Z oboch prúti­kov vyletúvali záblesky svetla a podlaha okolo čarodejníc bola horúca a popukaná. Obe ženy bojovali s úmyslom za­biť." {HP 7, s. 607)


Aké to boli kliatby, autorka zrejme zámerne neuvádza, no vražedné zaklínadlo s okamžitým účinkom bolo v knihe len jedno jediné - „avada kedavra". Že pani We­asleyová použila práve toto zaklínadlo, dosvedčuje opis smrti Bellatrix: „Mollino zaklínadlo letelo popod Bellatri- xinu natiahnutú ruku a zasiahlo ju rovno do hrude, priamo nad srdce. Bellatrixin zlomyseľný úsmev zamrzol, vyvalila oči a na kratučký okamih jej došlo, čo sa stalo, a potom sa prevrátila a prizerajúci dav zreval a Voldemort vykríkol." (.HP 7, s. 608)
Táto vražedná kliatba je opakovane v príbehu hodnotená ako najhoršia kliatba z oblasti čiernej mágie. Vo štvr­tom diele príbehu učiteľ predvedie účinok tejto kliatby na pavúkovi a triede vysvetlí: „Avada kedavra je zaklínadlo, ktoré musí byť podložené veľkou magickou silou - vy všetci by ste teraz mohli vytiahnuť prútiky, namieriť ich na mňa a vysloviť tie slová, ale pochybujem, že by sa mi hoci len pus­tila krv z nosa Ale na tom nezáleží.

Nie som tu preto, aby som vás naučil, ako sa to robí." (HP 4, s. 220) Molly však túto kliatbu zvláda bravúrne. Mala vari nejaké školenie čiernej mágie pre dobré mamičky, keďže na Rokforte sa vraj čierna mágia neučí? Zavraždí kliatbou smrťožrútku Bellatrix Lestrangeovú. Našťastie je charakter Bellatrix v príbehu vyfarbený dostatočne ultračierne, takže čitateľ si nakoniec vydýchne. Konečne niekto tú potvoru zlikvi­doval! To, že to urobila milá pani Weasleyová prostriedka­mi najčernejšej mágie, to je už vedľajšie.


Nechcem podrobne opisovať použitie čiernej mágie jed­notlivými pozitívnymi postavami Pozrime sa však len na Harryho a jeho vzťah k neodpustiteľným kliatbam.


Harry a jeho priatelia sia v siedmej časti rozhodnú s „dobrým úmyslom" vylúpiť trezor v Gringott banke, čo je najbezpečnejšia banka na svete strážená škriatkami, drakmi a mnohými čarami Dostanú sa však do problematickej situácie, keď sa Harry rozhodne použiť „impe- rius", a to hneď na dve osoby - zamestnanca banky a náhodného svedka, ktorý by im mohol skrížiť plány. (HP 7, s. 441)


Poznaj strom podľa ovocia


Sväté písmo nás učí slovami svätého Pavla, že dielo sa dá hodnotiť podľa ovocia, aké prináša. Aké ovocie priniesol I Harry Potter do kultúry a povedomia mladej generácie?


Prvým ovocím, ktoré bolo pozorované hneď po mäsovom rozšírení knihy, boli niektorými psychológmi opisované negatívne reakcie detského čitateľa na hororové u kruté scény.

 

Tieto vyvolali u mnohých detí nočné móry a rôzne fóbie


Existujú názory, že Harry Potter učí deti priateľstvu, vernosti a rozoznávaniu dobra a zla. Ako som uviedol v predchádzajúcich príkladoch, ťažko tieto hodnoty môže priniesť dielo, kde je tak výrazné relativizovanie dobra ! a zla, kde je láska formou magickej sily a je určená len pre úzky okruh rodiny a priateľov. Neviem, ako sa dá objek­tívne zhodnotiť ovocie tých niekoľkých pozitívnych príkla­dov a situácií, ktoré v diele naozaj sú.


Ak však niekto bude hľadať tieto prvky u fanúšikov ako tému ich rozhovorov, diskusných fór na internete a rozvíjania týchto tém, potom zistí, že ak niekde sú, po­tom vo veľmi mizivom množstve. Najdôležitejším obsahom diskusií a prezentácií sú kúzla, magické predmety a bytosti, ako aj ich nadprirodzené schopnosti.

V rozvíjaní tém takzvaných fanfiction (príbehov, ktoré sú akoby pokračo­vaním diela, píšu ich však samotní fanúšikovia, nie pôvodný autor) sa nadväzuje najmä na témy boja, súbojov, čarovania, úniku z reality a popierania prirodzených zákonitostí a poriadkov. Ak je tam téma lásky, potom je láskou nazývaná vášeň typu ságy Súmrak (Twilight).


Harry Potter očami kresťana


Spisovateľka Gabriele Kuby urobila v roku 2004 prie.s kum názorov fanúšikov Harryho Pottera na diskusných fórach. Bolo to obdobie masového nadšenia -pottermánie.

 


Výsledky prezentujúce názory fanúšikov Harryho Pottera zhrnula do 10 bodov:


 1.Neexistuje Boh.


 2.Neexistuje diabol.


 3.Nie je objektívna miera dobra a zla Každý sa sám roz­hodne, čo je dobré a čo zlé.


 4.Náboženstvo je pre slabých.


 5.Mágia je čistá fantázia Neexistujú okultistické skutoč­nosti


 6.Použitie mágie na dobré ciele je povolené.


 7.Harry Potter pripravuje mladých na reálne zlo vo svete.


 8.Kresťanské rozlišovanie dobra a zla viedlo k upaľovaniu čarodejníc.


 9.Cirkev priviedla na svet nešťastia (križiacke výpravy, in­kvizíciu, násilné obracanie pohanov a tak ďalej) a robí to na­ďalej (zákaz antikoncepcie, celibát a podobne).


 10.Spása prostredníctvom Ježiša Krista je smiešnym ľudským výmyslom.


Ovocím, ktoré Harry Potter určite priniesol mladým ľuďom a, bohužiaľ, niekedy i malým deťom, je zvýšený záu­jem o mágiu, ezoteriku a mystiku vychádzajúcu z obnovovania starých pohanských praktík.

 Metódy mágie


Som presvedčený, že Harry Potter, ak sám neotvoril dvere nezdravej temnej mystiky, ktorá je dnes v detských a mládežníckych knihách a programoch hojne prítomná, určite jej aspoň pripravil množstvo potenciálnych záujemcov. Je pozvánkou do sveta magickej mystiky, písanou rečou, ktorej deti rozumejú.


Na internete sa cez potterovské stránky dá preklikať postupne na stránky zaoberajúce sa ezoterickými praktikami, okultizmom a niekedy až ku vyslovene temným manickým témam satanistického typu. Samotné dielo síce ne- propaguje takéto myšlienky, ale kladne hodnotí mágiu a robí ju príťažlivou. Súčasne stavia úsudok jednotlivca na najvyšší stupeň a odporné až démonické veci vykresľuje fascinujúcim spôsobom, čím u nezrelého človeka zvyšuje riziko nezdravého záujmu o tieto veci. Takýto čitateľ sa pod vplyvom týchto lží môže ľahšie dostať do dosahu zhubnej mystiky.


Malým deťom sa ponúka „hra na čarodejníkov" ako pekná zábava. Na internete som našiel v ponuke hračku zo série Harry Potter - repliku „interaktívneho čarodejníc­keho prútika". Popis: vhodná pre deti od 4 rokov, 4 hracie módy - jeden hráč, viac hráčov, boj a prenasledovanie. Inými slovami - len za 17,99 libry sa dieťa hrou učí zosie­lať kliatby na kamarátov.

V predaji sú i drahšie prútiky pre zberateľov, ale napríklad i „vkusné kufríky" pre deti s ob­rázkom smrťožrútky Bellatrix a nápisom avada kedavra (smrtiaca kliatba) a profesorom Snapom s nápisom cruci- atus (kliatba mučenia). Deti si tak nielen budujú fantáziu v zmysle „ja som ten, kto má moc", ale ničí sa stáročia budovaný odpor proti mágii, ktorá vychádza z temných starovekých pohanských kultúr.


Podstatou mágie je vlastne moc a podriaďovanie ľudí a okolností svojej vôli Kresťanstvo v minulosti prekonalo magické praktiky a ponúklo ľuďom ako alternatívu lásku a pokoru. V posledných približne sto rokoch má však stúpajúcu tendenciu rozvoj takzvaného novopohanstva. Ponúka najmä mladým ľuďom alternatívu proti takzvane „zastaranému a prežitému" kresťanstvu.
Rozvoj a propagácia magických a okultných praktik idú ruka v ruke s ich obhajovaním a tvrdením, že ide o prírodné sily, ktoré sa treba naučiť používať.

Kresťanstvo, ktoré sa stavia proti týmto praktikám, mi automaticky označuje za nepriateľské. Aký má toto súvis s Harry Potterom ?

Cez niektoré internetové stránky venované Potterovi sa dá dostať k reálne fungujúcej Hexenschulle (Čarodejníckej škole) v rakúskom Klagenfurte. Nie je to úplný Rokfort, študuje sa tu len šesť semestrov, dá sa dokonca i diaľkovo. Nie sú tu predmety ako lietanie alebo obrana proti čiernej mágii, ale mnohé sú podobné alebo identické.

Sú to: energie - princíp energií, ich využívanie, liečiteľstvo energiami, čakry, iluminačná mágia, mágia lásky, tarot a orákulum, astronómia a astrológia, anatómia človeka pre čarodejníkov. Výroba liečebných elixírov, mastí a olejov, základy mágie, magické rituály, talizmany a amulety, horoskopy, meditačné techniky vrátane runovej meditácie.

Táto škola určite nie je jediná svojho druhu. Tu už ide o stieranie hraníc medzi fikciou „neškodnej rozprávky" a realitou dnešného sveta. Príbeh Harryho Pottera môže byť veľmi účinnou prípravnou až náborovou literatúrou pre takéto školy.

I v prípade, že toto nebolo zámerom autorky, ostáva ovocím jej diela zvýšený záujem o mágiu vrátane ezoteriky. Ako negatívne ovocie pre dušu dieťaťa, u ktorého sa kresťanstvo ešte len rozvíja, sa dá tiež hodnotiť odbúravanie zábran pri porušovaní prvého prikázania. Kniha (a podstata mágie) ponúka jedno z najmocnejších pokušení pre človeka, nachádzajúce sa už v úvode knihy Genezis - „Buď ako Boh!".

( Aj Tolkien vo svojom veľkom fantastickom diele Pán prsteňov zobrazuje mágiu ako čosi, čo je plné klamu. Nadprirodzené sily, ktoré právom nepatria človeku, sa opakovane zobrazujú ako čosi, čo má na človeka zničujúci vplyv.

Keď dokončia svoje svedectvo, šelma, čo z priepasti vystúpi, bude viesť proti nim vojnu, zvíťazí nad nimi a zabije ich. Skutočne i trón! Aj to je známka, že Satanovi už nejde o moc a vládu (stratil ju a jeho trón už nič neznamená. Šelma to ale ešte asi netuší ale ide o pomstu a zničenie. Dá všetko pre to, aby zničil, čo sa dá. Podobá sa postave Sarumana z Tolkienovho Pána prsteňov. )

 stiahni Harry Potter - v DOC. 

 

 

HARRY POTTER

 

 

DOPORUČENÁ LITERATURA

Satan vo filme

Kresťanské knihy

Proroctvo sv Nila Myrotociveho - pre našu dobu

Prečo by kresťania nemali oslavovať HalloweeN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harry Potter obetuje detské duše satanovi

 


J.K. Rowling, autor série Harry Potter, je čarodejnica a v spolku s samotného Lucifera. Ona je šialenecom priamo z pekla, a mala by byť vo väzení za zločiny proti nevinným a dieťom. Pre každé dieťa, ktoré číta Harry Potera, je len ďalšie z obetí a umožňujúce deťom čítať tento satanský odpad. Neprekvapilo by ma, keby sa predala svoju dušu diablovi, výmenou za slávu a bohatstvo. Jej posledná najnovšia kniha z nej urobila jednu z najmocnejších a bohatý žien vo svete. Ona je teraz ešte bohatšia než anglická kráľovná.

Kto by veril, že len pred 7 rokmi bola neznáma, a teraz J.K. Rowling pracuje pre samotného Satana.

Áno, to je šokujúce pravda, že teraz môžeme prezradiť! Rowlingová zámerne napísala tieto knihy k poškodeniu mladých duší a myslí. A jej sa to podarilo! Rodičia, vaše deti ak čítajú Harryho Potera posialate ích rovno do pekla. 

Vieme , že Rowlingová je Anti - kresťanskej organizácii, cirkvi Satan.

Harry Potter je trójsky kôň - jej knihy - sú v skutočnosti nebezpečné. Mágia, ceremoniálne mágie, kliatby, kúzla, krv obete, zariekavania, a tak ďalej.

Čítaním týchto materiálov, mnoho miliónov mladých ľudí učí, ako pracovať s diabolskými duchmi.

Zoznámenie sa s nimi podľa mena, a hovoriť ich mená nahlas, otvára svoje duše do vlastníctva satana.

 

zdroj . https://www.godhatesgoths.com/godhatesharrypotter.html

https://www.godhatesgoths.com/godhatesharrypotter.html

 

 

  

Harry Potter Sacrifices Children's Souls to Satan - Harry Potter satanism forced onto our children

Harry Potter obetuje detské duše satanovi

 

 

Harry Potter is of the Devil!

"... the sin of witchcraft..." —1st Samuel 15:23

 "Ye that love the LORD, hate evil..." —Psalm 97:10

      

"That they all might be damned who believed not the truth, but had pleasure in unrighteousness" —2nd Thessalonians 2:12

Read what the witches have to say for themselves at (below is a short paragraph from the above website link).

"actually recommends parents read witchcraft books to children!)

 

But God Says...

"And have no fellowship with the unfruitful works of darkness, but rather reprove them." 
—Ephesians 5:11

Maybe someone needs to hand a USA Today newspaper to the people over at ChrOistianity Today...

Witches have good reason to be excited about Harry Potter. The book series is giving the "craft" a huge boost. No wonder that when interviewed by USA Today, a warlock endorsed Harry Potter and bubbled with excitement at the series’ wide acceptance by the mainstream.

He’s a charmer, that Harry Potter. The adolescent hero of J. K. Rowling’s series rides a broom, owns an invisibility cloak and magic wand, and has cast a spell over young readers the world over. He has modern-day witches enchanted too. "For once, the witches aren’t ugly old hags," said Michael Darnell, 39, a computer programmer from Winnipeg, Canada, who has been a practicing witch for over twenty-five years. "For once they’re the protagonists rather than the villains."

USA Today, May 30, 2000


Wicca = Witchcraft = Satanism

 

Beware of “Christianity Today”

By David J. Stewart

       It is sad and unfortunate that any "Christian" or Christian organization would endorse such an evil invention as Harry Potter.  The Bible clearly condemns any type of involvement with the wicked works of witchcraft.  I was saddened to learn from one of my faithful web visitors that Christianity Today magazine was endorsing Harry Potter.  I looked into the matter myself and it was confirmed.  Below is one such article on their website.  If you'll simply perform a site search on Christianity Today's website under "Harry Potter," you'll be sickened as any God-fearing Christian should be.  Harry Potter is evil and we should not endorse such wickedness.

The partial article below was taken from Christianity Today's library at the following link:

 

 

Why We Like Harry Potter
The series is a 'Book of Virtues' with a preadolescent funny bone.

A Christianity Today editorial | It's Christmas present shopping time. Time for your 10-year-old to make his list—and for you to check it twice. But are the Harry Potter books at the top of his list—the first books topping his list for as long as you can remember—naughty or nice? These multimillion-selling stars of bestseller lists cause some anxiety for Christians since the main characters are wizards and witches.

In fact, you may have read newspaper accounts and heard radio reports of how Christians are fighting school boards over having the books in libraries. As a concerned parent, what should you do?

We think you should read the Harry Potter books to your kids.

First, we should all be suspicious of the media's hype of Christian parents objecting to the books. Reporters love the dialectic of first presenting the Christian stick-in-the-mud who objects to or is outraged by something, followed by the "reasonable" person who demonstrates how to be both moral and fun-loving. What remains unreported is that many Christians—such as Charles Colson and Wheaton College literature professor Alan Jacobs—enjoy and defend the Potter series.

Second, Christians should never apologize for rigorously scrutinizing what influences our children. A major scandal of our day is how seldom this happens. Modern witchcraft is indeed an ensnaring, seductive false religion that we must protect our children from (see "The Bewitching Charms of Neopaganism"). But the literary witchcraft of the Harry Potter series has almost no resemblance to the I-am-God mumbo jumbo of ...
 

First, I would like to say that I am proud to be a "stick-in-the-mud" for my Lord and Saviour, Jesus Christ. Would to God that more believers were willing to be counted amongst the unpopular. The Bible clearly admonishes all believers in 2nd Timothy 3:12...

“Yea, and all that will live godly in Christ Jesus shall suffer persecution.”

It is not very popular nowadays to criticize the witchcraft of Harry Potter.  Regardless, Harry Potter is straight out of hell.  Count me in as a "stick-in-the-mud" for God.  If I'm a stick-in-the-mud for proclaiming that Harry Potter is wicked and of the devil, then so be it.  Let the truth be known, Harry Potter promotes the sin of witchcraft and encourages young people to dabble into such wickedness.

Second, I'd expect to be called a stick in the mud by the heathens, but not from a professed Christian organization.  I seriously question the validity of any organization's so-called "Christianity" who would refer to another separated Christian as a "stick-in-the-mud."  Did you read what Christianity Today recommends in the above article?  I quote, "We think you should read the Harry Potter books to your kids."  That is VERY BAD advice.  The issue of Harry Potter is an issue of Biblical separation.  All Christians are to separate from the heathen...

2nd Corinthians 6:17, “Wherefore come out from among them, and be ye separate, saith the Lord, and touch not the unclean thing; and I will receive you.”

It is wrong for anyone to support Harry Potter's witchcraft.  Mrs. Rowling's books are introducing children to the occult: 

The Pagan Federation, which represents druids and witches, says it has been "swamped" with calls following teenage programs featuring good witches.  Speaking to BBC News Online, the Pagan Federation's Steve Paine (the high priest of a coven) said the hit US drama Buffy and the highly successful Harry Potter books were popular amongst practicing witches. "They are taken as fantasy entertainment. But they do encourage people to think about different forms of spirituality", he said.  The Pagan Federation, which deals with about 100 enquiries a month from youngsters who want to become witches, does not allow anyone under the age of 18 to become a member."  Most of the enquiries are from 14 to 18 year-olds, and are dealt with "reactively" by a specially-appointed youth officer, an Essex based schoolteacher." (BBC News Online, Buffy Draws Children to Witchcraft, Friday, 4 August, 2000, Full article at:

Third, Mr. Colson and Mr. Jacobs are carnal Christians to endorse Harry Potter (if they're Christians at all).  Any professed "Christian" who endorses Harry Potter needs to learn about the holiness of God.

1st Peter 1:16, “Because it is written, Be ye holy; for I am holy.”

There is NOTHING "holy" about Harry Potter.  Holiness is "moral perfection."  Though we cannot live perfect at all times (because we are human beings prone to disobedience and anger), we are commanded by God to try to live righteously.  It is God's Holy Spirit which comes to indwell us at salvation which gives us this desire to live for God.  I hate everything about Harry Potter, and so does God according to the Bible.

Read what the witches have to say for themselves at

“Harry Potter, Sabrina The Teenage Witch, Buffy the Vampire Slayer, Charmed.  It seems we cant get enough of all things magical or 'witchy' at the moment. The result of all this interest is that Wicca has become the fastest growing religion in the UK. Wicca is a nature-based spiritual path that celebrates the feminine, follows the changing seasons of the year and is rich with magic and enchantment. But is it all spells and hocus pocus?

Kate West's grounded introduction to the Craft separates the Hollywood myth from the everyday reality, with all the practical advice you need to follow the Wiccan way. There are many coffee-table pretenders around, but Kate West is the real thing. Her Witchcraft is about passion, not fashion! She explores the myths that surround Witchcraft, its festivals, beliefs, practices and folklore. She explains the responsibilities of becoming a Witch and provides plenty of magical and herbal spells you can work with - from charms to help you attract your ideal partner to healing potions for natural beauty to affirmations that will help you find empowerment. Witchcraft can help you to become personally fulfilled as it teaches you take control of yourself and your life. Whether you want to join a group or a work alone, this is a great guide to Wicca.”

Did you read that..."Harry Potter, Sabrina The Teenage Witch, Buffy the Vampire Slayer, Charmed.  It seems we cant get enough of all things magical or 'witchy' at the moment. The result of all this interest is that Wicca has become the fastest growing religion in the UK."  Are you really stupid enough to believe that Harry Potter is harmless to children?  Evidently that folks at Christianity Today magazine are.  Even the witches themselves declare that Harry Potter is greatly influencing the masses.

Witches have good reason to be excited about Harry Potter. The book series is giving the "craft" a huge boost. No wonder that when interviewed by USA Today, a warlock endorsed Harry Potter and bubbled with excitement at the series’ wide acceptance by the mainstream.

He’s a charmer, that Harry Potter. The adolescent hero of J. K. Rowling’s series rides a broom, owns an invisibility cloak and magic wand, and has cast a spell over young readers the world over. He has modern-day witches enchanted too. "For once, the witches aren’t ugly old hags," said Michael Darnell, 39, a computer programmer from Winnipeg, Canada, who has been a practicing witch for over twenty-five years. "For once they’re the protagonists rather than the villains."

USA Today, May 30, 2000

Why are the churches silent?  Why does Christianity Today dip their sails and compromise?  I'll tell you why!  Because of the love of money, fear of persecution and a failure to walk with God.  We all need to get right with God!


“Harry in an absolute godsend to our cause,” said High Priest “Egan” of the First Church of Satan in Salem, MA. “An organization like ours thrives on new blood - no pun intended - and we've had more applicants than we can handle lately."

SOURCE: HARRY POTTER AND WITCHCRAFT, by Ray Novosel


Here's the complete movie, HARRY POTTER: WITCHCRAFT REPACKAGED...

 

Harry Potter?
What Does God Have To Say ?

 

I am writing this urgent message because I was once a witch. I lived by the stars as an astrologer and numerologist casting horoscopes and spells. I lived in the mysterious and shadowy realm of the occult. By means of spells and magic, I was able to invoke the powers of the "controlling unknown" and fly upon the night winds transcending the astral plane. Halloween was my favorite time of the year and I was intrigued and absorbed in the realm of Wiccan witchcraft. All of this was happening in the decade of the 1960’s when witchcraft was just starting to come out of the broom closet.

It was during that decade of the 1960’s, in the year 1966, that a woman named J.K. Rowling was born. This is the woman who has captivated the world in this year of 2000 with four books known as the "Harry Potter Series." These books are orientational and instructional manuals of witchcraft woven into the format of entertainment. These four books by J.K. Rowling teach witchcraft! I know this because I was once very much a part of that world.

Witchcraft was very different in the 1960’s. There were a lot fewer witches, and the craft was far more secretive. At the end of that spiritually troubled decade, I was miraculously saved by the power of Jesus Christ and His saving blood. I was also delivered from every evil spirit that lived in me and was set free. However, as I began to attend fundamental Christian churches, I realized that even there witchcraft had left its mark. Pagan holidays and sabats were celebrated as "Christian holidays."

As time went on, I watched the so-called "Christian" churches compromising and unifying. I also watched with amazement as teachings from Eastern religions and "New Age" doctrine began to captivate congregations. It was a satanic set-up, and I saw it coming. Illuministic conspirators were bringing forth a one-world religion with a cleverly concealed element of occultism interwoven in its teachings.

In order to succeed in bringing witchcraft to the world and thus complete satanic control, an entire generation would have to be induced and taught to think like witches, talk like witches, dress like witches, and act like witches. The occult songs of the 1960’s launched the Luciferian project of capturing the minds of an entire generation. In the song "Sound Of Silence" by Paul Simon and Art Garfunkel, we were told of seeds that were left while an entire generation was sleeping, and that the "vision that was planted in my brain still remains."

Now it is the year 2000. All of the foundations for occultism and witchcraft are in place. The Illuminists have to move quickly, because time is running out.

It was the Communist revolutionary Lenin who said, "Give me one generation of youth, and I will transform the entire world." Now an entire generation of youth has been given to a woman named J.K. Rowling and her four books on witchcraft, known as the Harry Potter Series.

As a former witch, I can speak with authority when I say that I have examined the works of Rowling and that the Harry Potter books are training manuals for the occult. Untold millions of young people are being taught to think, speak, dress and act like witches by filling their heads with the contents of these books. Children are obsessed with the Harry Potter books that they have left television and video games to read these witchcraft manuals.

The first book of the series, entitled "Harry Potter and the Sorcerer’s Stone", finds the orphan, Harry Potter, embarking into a new realm when he is taken to "Hogwart’s School of Witchcraft and Wizardry." At this occult school, Harry Potter learns how to obtain and use witchcraft equipment. Harry also learns a new vocabulary, including words such as "Azkaban", "Circe", "Draco", "Erised", "Hermes", and "Slytherin"; all of which are names of real devils or demons. These are not characters of fiction!

How serious is this? By reading these materials, many millions of young people are learning how to work with demon spirits. They are getting to know them by name. Vast numbers of children professing to be Christians are also filling their hearts and minds, while willingly ignorant parents look the other way.

The titles of the books should be warning enough to make us realize how satanic and anti-christ these books are. The afore mentioned title of the first book, "Harry Potter and the Sorcerer’s Stone", was a real give away. The second book was called "Harry Potter and the Chamber of Secrets", while the third book was entitled "Harry Potter and the Prisoner of Azkaban."

Sadly enough, this blatant witchcraft has been endorsed by well-known and respected "Christian" leaders, such as Dr. James Dobson and Chuck Colson, who have proven themselves to be modern day Judas Iscariots. Nothing could be more obvious than that Harry Potter books are pure witchcraft and of the devil. The "Christian" leaders, however, defend them by saying that good magic always wins and overcomes evil magic.

This is the oldest con game ever hatched out of hell. As a real witch, I learned about the two sides of "the force." Apparently, so do many "Christian" leaders. When real witches have sabats and esbats and meet as a coven, they greet each other by saying "Blessed be", and when they part, they say "The Force be with you." Both sides of this "Force" are Satan. It is not a good side of the force that overcomes the bad side of the force, but rather it’s the blood of Jesus Christ that destroys both supposed sides of the satanic "Force."

High level witches believe that there are seven satanic princes and that the seventh, which is assigned to Christians, has no name. In coven meetings, he is called "the nameless one." In the Harry Potter books, there is a character called "Voldemort." The pronunciation guide says of this being "He who must not be named."

On July 8 at midnight, bookstores everywhere were stormed by millions of children to obtain the latest and fourth book of the series known as "Harry Potter and the Goblet of Fire." These books were taken into homes everywhere with a real evil spirit following each copy to curse those homes. July 8th was also the 18th day (three sixes in numerology) from the witches’ sabat of midsummer. July 8th was also the 13th day from the signing of the United Religions Charter in San Francisco. Now we have learned that the public school system is planning to use the magic of Harry Potter in the classrooms making the public schools centers of witchcraft training.

What does God have to say about such books as the Harry Potter series? In the Bible in the book of Acts, we read the following in the 19th chapter, verses 18 – 20: "And many that believed came, and confessed, and shewed their deeds. Many of them also which used curious arts brought their books together and burned them before all men: and they counted the price of them, and found it fifty thousand pieces of silver. So mightily grew the Word of God and prevailed."

As parents, we will answer to God if we allow our children to read witchcraft books. The Word of God will prevail mightily in your life only if such things of Satan are destroyed. This tract has been prayed over, and I hope it has helped you. If we may be of further assistance, please contact us.

Pastor David J. Meyer

Published by:
Last Trumpet Ministries International
PO Box 806
Beaver Dam, WI 53916

 

zdroj : https://www.lasttrumpetministries.org/tracts/tract7.html

 

 

 

 

 

Veľkňažka Alica Baileyová (1880-1949)

 

Z dejín hnutia Nový vek


Môžeme povedať, že Cirkvi, slobodomurárske bratstvá a výchova sú hlavnými prostriedkami a cestou na prípravu Nového veku." povedala Alica Baileyová.

Korene Nového veku siahajú až k roku 1875, keď Helena Petrovna Blavatská - Ruska, žijúca v New Yorku, založila tzv. theozofickú spoločnosť. Charakteristickou črtou tejto spoločnosti je éza, že všetky náboženstvá obsahujú „spoločné pravdy“, ktoré sa ako most klenú nad všetkými rozdielmi.

Theozofi tiež veria v existenciu „duchovných majstrov“, čo sú, podľa tejto
náuky, buď duchovné bytosti, alebo „osudom mimoriadne nadaní ľudia“, ktorí
sa vo svojom „vývoji“ dostali nad široké masy a boli mimoriadne osvietení.

 


Vlastné základy samotného hnutia však položila až jeho veľkňažka Alica Baileyová (1880-1949) v USA. Ako špiritistické médium dostávala posolstvá od tzv. majstra múdrosti, falošného proroka Tibeťana Djawal Khula.

Toto posolstvo prijímala od démonického ducha prostredníctvom tzv. automatického (samovoľného) písania (pozn.: ide o okultný fenomén, keď ruku píšuceho média riadi nie vôľa samotného média, ale démonický duch). Takisto získaný plán Nového veku
Alica Baileyová potom vydala v početných spisoch ako tajné náuky, resp. plán Nového veku. Ten je záväzný dodnes a určuje smer hnutia.

 viac na strane 20 - www.magnificat.sk/

 https://www.rozmer.sk/

 https://bnw-nwo.wz.cz/conspiracy/lucid/ch7.htm

 Antikrist-falesna-roucha-berankova

 

 

Prečo by kresťania nemali oslavovať Halloween

Blíži sa sviatok všetkých svätých a aj jemu predchádzajúci sviatok Halloween. Mnoho ľudí považuje účasť na Haloween party za úplne nevinnú zábavu. Avšak história a význam tohto sviatku svedčia o opaku.

Význam
Haloween je slovo prevzaté z anglického výrazu Hallows Eve Day, čo doslova znamená predvečer všetkých svätých.

Výročie
Halloween je ezoterickým výročím (ezoterizmus je realizovanie moci na niekom inom okultným spôsobom). A ezoterický svet ho definuje takto: „najmagickejší deň roka, je novým rokom celého ezoterického sveta.“ A tiež: „ je to najdôležitejší sviatok roka pre všetkých nasledovateľov Satana.“

Legenda
Stará írska legenda rozpráva istom Jackovi, zlom kováčovi, prevrátenom a skúpom, ktorý jednej noci na všetkých svätých po enormnom pití vína dostal smrteľný zásah na pečeň. Diabol bol prinútený splniť mu niektoré jeho želania, medzi ktorými je aj to, aby ho nechal pri živote, a došlo až k zmluve, že sa zriekne svojej duše v prospech hriechu. Jack, neuvedomujúc si dôsledky svojej choroby, zomrel o rok neskôr. Omietnutý v raji, Jack nenachádza miesto ani v pekle, z dôvodu zmluvy uzatvorenej s diablom. Na spôsob nejakého rítu úbožiak poreže repu a do jej vnútra vloží jeden žeravý uhlík z tohto miesta večného zatratenia. S týmto lampášom sa Jack, prízrak, vráti do sveta živých.

Tradícia
Íri postihnutí morom migrovali okolo r. 1950 do Ameriky. Pristáli v novej zemi a našli obrovské množstvo tekvíc , ktoré boli, na rozdiel od malej a úbohej repy, oveľa väčšie a dostatočne veľké na to, aby boli vyrezávané a zbavené dužiny. A tak tekvice nahradili repu a stali sa lampášom Jacka. Používajú sa v noci na Všetkých svätých, pretože sa predpokladá, že nepokojné duše mŕtvych, ktoré sa pokúšajú, tak ako Jack, vrátiť domov, sa budú držať ďaleko.


Deti dnes sa preobliekajú za nekľudných duchov, ktorí nenachádzajú “pokoj“ ani v pekle ani v nebi a navštevujú rodiny vedení tekvicovým lampášom a dostávajú sladkosti výmenou za ich “náklonnosť“. Trick-or-treat, je používané pre “sladkosť alebo žartík“. “Trick-or-treat“ doslovne znamená “biliard alebo zábava“, “úskok, alebo pôžitok“, ale má to svoj pôvod v “prekliatie alebo obeta“.

 O prekliatí

Historické fakty
Pochmúrna legenda o Jackovi ukrytá v historických faktoch je pripomínanie si pamätného dátumu. Niekoľko storočí pre Ježišom Kristom mala jedna tajná sekta pod svojou vládou keltský svet. Každý rok 31. októbra slávila na pamiatku svojich pohanských božstiev festival smrti. Starší sekty chodili z domu do domu pýtať obety pre ich boha a stávalo sa aj to, že požadovali ľudské obete. V prípade odmietnutia prorokovali smrť nad tým – ktorým domom. Odtiaľto sa zrodil trick or treat.

Úvahy o ...
... legende: táto je založená na klamstve, že skazený človek môže byť prešibanejší ako diabol a že brány pekla sa pred niekým uzavrú. Okrem toho sa dej rozvíja podľa satanských praktík: žiadať od Satana vyplnenie požiadaviek, uzavrieť zmluvu s diablom, satanské poslanie zjaviť sa ľuďom, ezoterický rítus.
... tradícii: úkaz Halloween – v tradícii, kostýmoch a v obchode je to zmiešanie rituálov a čarodejníckych praktík, ktoré ľudia robia, či si to uvedomujú, alebo nie.
... dejinách: dejiny nám ukazujú, že pod Halloweenom sa skrývali satanské rituály a obete. Vieme, že v našich dňoch satanisti praktizujú počas tejto noci ľudské obety.

 

Pozor: Halloween je ezoterimus


Myslím si, že slová ktoré vyhlasujeme, gestá ktoré robíme, pohľady, ktoré “hádžeme“, nie sú neutrálne, ale znamenajú istú duchovnú realitu. Preto si dajme pozor aké je pozadie a pôvod toho, čo hovoríme a konáme. Zbadajme sa a nepriľnime k ezoterickému svetu skrze masové rituály, ktoré sú nám ponúkané. Niektoré skupinové tance sú počiatkami satanistických rituálov.

 O TANCI - SV. JÁN VIANNEY


Ak máte deti, dávajte pozor na to, aby si neprivykli, alebo ešte horšie, nenaučili sa na okultizmus. Isté veršovačky, ktoré sa musia deti naučiť, sú vzývanie ducha smrti.
Ak ste obchodníci a predavači majte odvahu povedať nie podporovaniu tovarov, ktoré pod rúškom karnevalu napĺňajú a utvárajú ezoterickú mentalitu. Mnohé produkty predávané ako spotrebný tovar sú amulety, alebo ich reprodukcia, používané pri čarodejníckych praktikách.
Kresťania nenechajme sa vyviesť z pravdy zdanlivými tradíciami a spôsobmi, ale držme sa víťazstva, ktoré premohlo svet, držme sa našej viery (porov. 1 Jn 5,4). Nezabudnime, že otrasné následky ezoterickej nákazy nie sú okamžité, bezprostredné, ale prejavia sa s odstupom rokov ako depresie, krízy, násilia. Písmo svedčí jasne: Hovorím vám ako rozumným. Posúďte sami, čo hovorím: Nie je kalich dobrorečenia, ktorému dobrorečíme, účasťou na Kristovej krvi? A chlieb, ktorý lámeme, nie je účasťou na Kristovom tele? Keďže je jeden chlieb, my mnohí sme jedno telo, lebo všetci máme podiel na jednom chlebe. Pozrite na Izrael podľa tela: nemajú azda tí, čo jedia obety, účasť na oltári? Čo tým chcem povedať? Že mäso obetované modlám je niečo? Alebo že modla je niečo? Ale to, čo obetujú, obetujú zlým duchom, nie Bohu. A ja nechcem, aby ste boli spoločníkmi zlých duchov. Nemôžete piť Pánov kalich aj kalich zlých duchov; nemôžete mať podiel na Pánovom stole aj na stole zlých duchov. Alebo chceme dráždiť Pána? Sme azda silnejší ako on? "Slobodno všetko." Ale nie všetko osoží. "Slobodno všetko." Ale nie všetko buduje (1 Kor 10, 15 – 23). Namiesto návštevy Halloween party odporúčam účasť na vigílnej sv. omši zo Sviatku všetkých svätých.

Použitý materiál: Vietor – mesačník Koinonie Ján Krtiteľ č. 11/2004

zdroj https://www.christ-net.sk

 

Mami, prečo neoslavujeme Halloween?

     Halloween! Viete, čo sa skrýva za kostýmami, maskami, chodením od domu k domu a zbieraním sladkostí, ktoré tvoria významnú súčasť tohto sviatku? Ak nie, odporúčame Vám túto knižku, ktorá to zrozumiteľne vysvetľuje.
 

     Úlohou knižky „Mami, prečo neoslavujeme Halloween?“ je pomôcť deťom (aj ich rodičom) pochopiť, prečo by kresťania nemali oslavovať tento sviatok. Formou príbehu ich oboznamuje s tým, čo sa skrýva za zvyklosťami, ktoré sa stali rozšírenou a uznávanou súčasťou halloweenových tradícií.  Text je doplnený aj biblickými citátmi. Deti, ktoré si prečítajú túto knižku a porozprávajú sa o nej so svojimi rodičmi, prídu na to, prečo a ako im halloweenová „zábava“ môže ublížiť. Naučia sa tiež, čo môžu povedať tým, ktorí nechápu pravý zmysel Halloweenu.    

      Linda Hacon Winwoodová je manželkou a matkou štyroch dcér, z ktorých najmladšia má jedenásť a najstaršia dvadsaťštyri rokov. Jej starí rodičia pochádzajú zo Slovenska. Linda pracuje na čiastočný úväzok na oddelení zabezpečovania stravovacích služieb pre verejné školy. Vďaka svojmu zamestnaniu má možnosť stretávať sa s deťmi a vidí, že často čelia mnohým problémom. Boh ju obdaroval srdcom, ktoré je otvorené voči týmto deťom.  Jej životnou túžbou je povzbudzovať deti k tomu, aby načúvali Božiemu hlasu a verili, že Boh si ich môže použiť na veľké veci, ktoré presahujú aj ich najodvážnejšie sny.

      Ak máte o knihu záujem, kontaktujte sa s nami na adrese: maria@miriam.sk, miriam@miriam.sk alebo na čísle  0907 160 854 .

Jedna kniha stojí 2 EUR, plus poštovné a balné podľa hmotnosti zásielky.
 

o.z. Slovo pre ženy a redakcia Miriam

 
ukážka z knihy:

......Čomu teda vzdávame česť na Halloween?“ spýtal sa Jerry.
„Kedysi dávno mnohí ľudia neverili v Boha a neuctievali Ježiša ako jeho Syna,“ odvetila mama. „Namiesto toho uctievali sochy z dreva alebo kameňa a klaňali sa i veciam z prírody, napríklad slnku alebo hviezdam.“
„Myslíš tým, že sa im klaňali tak, ako sa traja mudrci klaňali malému Ježiškovi?“ spýtala sa Sarah.
„Áno, Sarah,“ povedala mama. „Oslavovali svoje sochy piesňami, presne tak, ako my svojím spevom oslavujeme Ježiša. Verili, že slnko a hviezdy majú obrovskú moc.“
„To sa Bohu určite nepáčilo! On predsa chce, aby sme oslavovali iba Jeho,“ povedal  Jerry.
„Máš pravdu, Jerry,“ odvetila mama. „Jedno z prvých prikázaní, ktoré Boh dal svojmu ľudu, nás učí, že nemáme uctievať žiadne iné božstvá a klaňať sa ich sochám.“  Pozri Ex 20:3-5  .......


zdroj https://www.miriam.sk

 

 

Harry Potter

Ráchel Bícová

Někteří Harryho Pottera zuřivě upalují, jiní zase bezmezně oslavují. Řada dětí si v Británii k vánocům přála jako dárek živou sovu, aby měly stejného mazlíčka, jako jejich knižní hrdina, ačkoliv byly zoology varovány, že to může být ve skutečnosti dosti nebezpečné zvíře. Jiné si nechávají vyšetřit zrak, aby se zjistilo, zda by přece jen nemohly nosit brýle, jako jejich milovaný Harry. Další děti se na stránkách novin rozčilují, že se v nich píše sice o autorce knih o Potterovi, J. K. Rowlingové, ale oni by se raději dozvěděli něco víc o samotném Harrym, jako by to snad měla být reálná, živá osoba. To vše za mohutného jásotu zástupu dospělých, kteří jsou spokojeni, že "děti konečně zase jednou čtou", a nemilosrdně odsoudí každého, kdo by se byť jen zmínil, že by na knize mohlo být také něco špatného.Harry Potter

 

Má vlastně vůbec smysl se o tomto tématu bavit? Nakolik je potřeba svůj názor na jakousi knihu veřejně prezentovat? Není lepší si ho nechat pro sebe? Nestačí, že už tak jsou na obou stranách rozvášněné emoce? Takové myšlenky mi táhly hlavou, když jsem byla požádána, abych na toto téma napsala článek.

Nejprve chci ale odpovědět na otázku, kterou jsem v této souvislosti často slyšela: "A četla jsi to vůbec?" - čtenáři nechť si doplní ironický tón. Takže ano, četla. Článek tohoto typu prostě vyžaduje pečlivou přípravu. Prostudovala jsem také řadu českých i zahraničních článků na dané téma od těch oslavných až po ty zatracující, navštívila dostupné webové stránky různých potteromaniaků (žádnou protipotterovskou jsem zatím neobjevila) a absolvovala několik rozhovorů se zastánci obou stran. Bylo to docela napínavé a dobrodružné zkoumání.

Musím říci, že po přečtení 3 dílů Harryho Pottera jsem názor na tuto knihu musela poopravit. Objevila jsem totiž i některé její pozitivní stránky, které lze bez jejího přečtení těžko skutečně ocenit. Zároveň se ale prohloubilo mé přesvědčení ohledně jejích možných negativních dopadů. Nejprve však stručné shrnutí děje, aby bylo jasné, o čem je vlastně řeč.

Shrnutí obsahu

Knihy o Harrym Potterovi se staly skutečně fenoménem. Byly už byly přeloženy do téměř 50 jazyků. Jen prvního dílu se prodalo přes 100 miliónů výtisků a z jeho původně chudé autorky, svobodné matky, se stala velmi bohatá dáma.
Zatím vyšly první čtyři díly ze zamýšlených sedmi: Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Tajemná komnata, Harry Potter a vězeň z Azkabanu a Harry Potter a Ohnivý pohár.

Ústřední postavou knih je sirotek Harry vyrůstající v rodině své tety, kde je vytrvale všemi tyranizován. To vše až do svých jedenáctých narozenin, kdy vyjde najevo, že se narodil jako čaroděj a jeho rodiče nezahynuli při autonehodě, ale byli zabiti zlým čarodějem Voldemortem. Tehdy ještě malého Harryho však ze záhadného důvodu zabít nedokázal. Proto je Harry považován za někoho zvláštního a má předem zajištěn respekt čarodějnického světa. Vydá se do Školy čar a kouzel v Bradavicích a tam poprvé v životě získá opravdové přátele, mezi nimi především Rona a Hermionu. V Bradavické škole jsou žáci hned na začátku moudrým kloboukem, který každému "vidí do duše", rozděleni do čtyř kolejí. Harry se dostane do té pro čaroděje "chrabrého srdce", Nebelvíru, a jeho školní nepřítel Draco Malfoy pochopitelně do té pro zloduchy, Zmijozelu, o které je známo, že z ní vycházejí samí zlí čarodějové. Harry a jeho přátelé se pak učí stále dokonalejším kouzlům a zaříkávadlům či ovládat svou kouzelnou hůlku, používají kouzelné předměty typu pláště neviditelnosti, zažívají typické školní situace, jako psaní domácích úkolů či snášení nespravedlnosti ze strany učitelů. Protože Harry umí dobře létat na koštěti, stane záhy přeborníkem v kouzelnickém sportu famfrpálu. V každém dílu je děj spletitější, Harry se postupně dozvídá více ze své minulosti, znovu a znovu se různými způsoby střetává se zlým Voldemortem a odhaluje další tajemství. Zjistí, že rozumí hadí řeči, objeví kouzelné zrcadlo, Kámen mudrců uchrání před zneužitím, najde Tajemnou komnatu, zachrání život spolužákům, setká se se svým kmotrem, který je považován za zrádce jeho rodičů, ale nakonec se zjistí, že tomu bylo úplně jinak... Těžko popisovat vše do detailů, ale snad nám toto stručné shrnutí postačí.

Může co dobrého přijít z Bradavic?

Co lze na knize ocenit? Především je to kniha vtipná. Autorka má dobrý smysl pro humor, který se projevujepředevším v detailech: učebnice o kouzelných tvorech Obludné obludárium, která kouše, fotografie, na kterých se mohou na vás postavy zničeho nic zašklebit nebo vám zamávat, nástupiště vlaku, které má číslo devět a tři čtvrtě, lentilky, které chutnají pokaždé jinak - některá je čokoládová, jiná ale třeba i špenátová, játrová či dršťková, byrokratické Ministerstvo kouzel... a tak by se dalo pokračovat. Tento odlehčený tón se žel s každým dalším dílem kamsi vytrácí.
Prostředí je vykresleno tak mistrně, až čtenáři přímo vyvstává před očima. Kniha má také stále znovu překvapující,dobře vystavěnou zápletku a dá se považovat za dobrou detektivku. Zápletka je navíc s každým dalším dílem složitější a zajímavější, i malé detaily se ukazují později jako důležité a to udržuje čtenáře v napětí.

Motiv přátelství a ochoty k vzájemné oběti v knize také nelze přehlédnout. Tato přátelství procházejí různými zkouškami a nedorozuměními, které se však vyřeší a vztah je pak v konečném důsledku posílen. V knize můžeme rovněž objevit silný motiv rodičovské lásky, která Harrymu nejen zachránila život, ale je mu i inspirací a dodává mu sílu a odvahu v dalším životě. Kladní hrdinové mají své slabé stránky a jsou velmi lidští. Je také sympatické pozorovat jejich zrání, ať už jde o první pubertální zmatky se zamilovaností nebo o to, jak se učí u druhých rozlišovat dobré charakterové vlastnosti. Navíc knize prospívá dobrý, místy velmi nápaditý český překlad. Tolik tedy nesporná plus knih o Harry Potterovi.

Jak může tak skvělá kniha někomu vadit?

Po výše uvedeném popisu kladů Harryho Pottera by se mohlo zdát, že lepší knihu bychom snad dětem už ani nemohlipřát. Nyní se proto pokusím popsat, které principy a hodnoty v této knize obsažené považuji naopak za zavádějící a nebezpečné.

Chybí absolutní měřítka

V knize chybí absolutní autorita, pravda nadřazená našemu vlastnímu úsudku. Hrdinové jednají tak, jak jim v tu chvíli zrovna "připadá" nejlepší. To vše se děje často kvůli nějakému "vyššímu cíli". Pochopitelně, v životě existují situace, kdy jednáme proti pravidlům a je to v pořádku. Rachab lží chránila zvědy a Corrie Ten Boom také nešla Židy udat na gestapo. Nicméně tato kniha je na neustálém porušování pravidel založená natolik, až na člověka padá pocit beznaděje, že legální cestou se nedá dobrat pozitivního výsledku (kolik podnikatelů jsme již slyšeli říkat něco podobného?). Harry prostě následuje své vnitřní instinkty a jedná podle nich. Porušuje pravidla, pokud se mu to hodí, lže, podvádí a krade. Za své přestupky proti školnímu řádu není v podstatě nikdy potrestán. Je "vyvolený" a tak mu prostě všechno nakonec nějak projde. A to i ve chvíli, kdy v něm hryže svědomí a je si vědom, že udělal něco, co je zakázané. Pokud se někdo dožaduje, aby byl Harry potrestán, je vždy zesměšňován a líčen negativně jako jakýsi hnidopich a otrapa. To ostatně vyjadřuje atmosféru dnešní doby: "Dělej si, co chceš, jak to cítíš.".

Dalo by se namítnout, že zlo je přece v knize symbolizováno jasně stranou mocností Zla a jejím hlavnímpředstavitelem čarodějníkem Voldemortem, a že ti, kteří na jeho stranu nepřešli, tedy stojí na té správné straně. Jelikož ale chybí jakákoliv vyšší, absolutní autorita, kdo vlastně určí, proč by ta dobrá strana měla být dobrá? A jaký je vlastně důvod pro to, být na té či oné straně?

Harry Potter nepotřebuje Boha. Žije ve světě, kde není žádná duchovní dimenze, ve světě, kde - pokud chcetedosáhnout správného cíle - není nemorální manipulovat s lidmi kolem sebe. V tom se zračí lidská arogance, která je přesvědčená o tom, že dokážeme sami rozlišit dobro a zlo, arogance, která zvítězila již v ráji.

Na tom lze i jasně vidět rozdíl mezi touto knihou a např. C. S. Lewisovými Letopisy Narnie. Lewis děti zve dosvěta, kde je Boží autorita nejen uznávána, ale i oslavována, do světa, který stojí na Jeho dobrotě a péči. Rowlingová je místo toho zve do světa, kde je čarodějnictví "neutrální" a kde autorita jednotlivce je odvozována od jeho moci nebo chytrosti.

Předurčenost

To, že Harrymu vše projde, protože je "vyvolený", jsem již zmínila. Další postavy však také žijí v osudové předurčenosti. Čarodějem se člověk nemůže stát, už se tak narodí. O těch, kteří studují na bradavické koleji Zmijozelu, je předem jasné, že se z nich stanou zlí čarodějové. Čarodějové představují vyšší kastu společnosti a jejich okultní znalosti jim zajišťují převahu nad obyčejnými smrtelníky. Ti jsou prezentováni jako v podstatě vždycky hloupí, přinejlepším pak nudní. Pokud nejste jedním z vyvolených, nemáte na výběr. Čeká vás obyčejný, banální život. Nemůžete to změnit a je-li magie metaforou pro duchovní hodnoty, pak pro vás není naděje - prostě jste se špatně narodili.

Žádná milost

Ve světě založeném na výše určených pravidlech není místo pro milost. (Rozumějte mi dobře - omlouvání špatných skutků není to samé co milost). Takový svět není příliš radostné místo k životu. Je temný, smutný a nikdo neví, kdy na hrdiny zlo zase zaútočí a zda se mu vůbec ubrání. Harry má hezké vztahy se svými přáteli a síla přátelství je klad knihy, na který je často poukazováno. Nicméně Ježíš nás povolává k ještě vyšší lásce, kterou je láska k nepřátelům, a k odpuštění. Dosud však Harry Potter nic z toho neprojevil. Nepřátelé jsou přece od toho, abychom je nenáviděli a bojovali proti nim.

Okultismus

V knize obsažené okultní praktiky jsou Bohem jednoznačně zakázané. Bylo to právě nedodržování zákazu těchtopraktik, které vedlo Izraelity do Babylónského zajetí. Odmítnutí všech okultních praktik je součástí monoteismu a morálních hodnot, které z něho vyplývají.
V knihách o Harry Potterovi se nejedná jen o nějaké nevinné "čáry máry fuk" typu Tři oříšky pro Popelku. Na jednustranu působí řada používaných kouzel směšně a daly by se považovat za jistou parodii na čarodějnictví. Pod touto slupkou se však skrývá něco závažnějšího. Učitelé v Bradavické škole dokáží používat skutečnou magii, jejich zaříkávadla jsou účinná. Očekává se, že studenti postupně dosáhnou v používání čar vyšších úrovní. Dospělí čarodějové smí také požívat svá kouzla na mudlech, jak jsou v knize nazýváni "obyčejní" lidé (rozuměj ne-čarodějové). Jak podotkl Rober Pytlík ve svém článku pro Život víry, kniha je tak popisná, že "může být velmi těžké dětem vysvětlit, že obchod s okultní veteší ve vedlejší ulici nemá s příběhem Harryho Pottera nic společného."

Lindy Beamová z Focus on the Family pak vidí hlavní nebezpečí knihy ne v tom, že by byla přímou pozvánkou kokultismu, ale to, že čarodějnictví v ní není prezentováno realisticky. Místo toho je představováno pozitivně. A díky tomu se skutečně děje to, na co poukazuje řada křesťanských kritiků Harryho Pottera: ve společnosti dochází k určitému otupení ostražitosti vůči čarodějnictví. Rowlingová sama prohlásila, že nevěří v magii, kterou její knihy obsahují, a že jejím záměrem není navádět děti k čarodějnictví. "Nesnažím se nikoho svádět k černé magii. To je to poslední, o co by mi šlo... Můj čarovný svět je svět představivosti. Myslím, že to je morální svět." Nicméně v rozhovoru pro abdNEWS.com praktikující čarodějnice Phyllis Currotová řekla: "Samozřejmě, v Harry Potterovi vidíte čaroděje dělat věci, které v reálném životě nedělají. Ale je to pozitivní. Jsou přátelští. Jsou dobří. Tato kniha může změnit to, jak nás lidé vnímají."

Stupňuje se temnota

Jak jsem již řekla, odlehčený a vtipný tón knihy se postupně vytrácí. Zatímco při prvním dílu se i dospělý často válí smíchy, při druhém, natož při třetím mu už spíše běhá mráz po zádech. V těchto souvislostech mě zaujal komentář Stevena Spilberga, známého režiséra. (Pozn.: první díl Harryho Pottera byl již zfilmován jiným režisérem a běží i v našich kinech.) Spilberg se nechal slyšet, že třetí potterovská kniha je "naprosto geniální". "Ta první mě jako tvůrce moc neoslovila," uvedl, " ale ta třetí je mnohem temnější, ezoteričtější a pro mě osobně zajímavější. Kdyby mi ji nabídli, souhlasil bych." Temnoty skutečně přibývá a magie získává na stále větší dokonalosti. Pro řadu děti může být také náročné strávit míru násilí, které je v knize obsažené. Líčení bitev je velice realistické a popisné. Shodla jsem se s dvěma dalšími dospělými, že jsme si třetí díl již museli "dávkovat", abychom neměli strach. Možná vám připadám útlocitná, ale to je řada dětí také.

Chybí dospělý, kterému lze důvěřovat

Harry a jeho dětští přátelé jsou vlastně velmi osamělí. Dokonce ani k hodným dospělým, jako je ředitel školy Brumbál, si nedojdou včas pro radu. Nikomu plně nedůvěřují, vše se snaží nějak zvládnout sami a pomoc dospělých přijímají jen na poslední chvíli. Opět to odráží duch dnešní doby: "vše musím zvládnout sám, nesmím projevit slabost". Jen že doufám, že se mi podaří své děti vychovat jinak.

Takže nechat děti číst Harryho Pottera, nebo ne?

Na tuto otázku neexistuje jednoduchá odpověď. Lindy Beamová správně upozorňuje, že je potřeba si uvědomit, že pouze se Harrymu Potterovi vyhýbat, je defenzivní postoj. A ačkoliv náš krátkodobý cíl je defenzivní (ochránit své děti před negativním vlivem společnosti), náš dlouhodobý cíl je ofenzivní (proměnit společnost zevnitř). K jeho dosažení je potřeba, abychom byli jako křesťané vyzbrojeni dobrou znalostí jak Písma, tak i falešných duchovních vlivů a myšlenkových proudů, se kterými bojujeme. Pokud je tedy vaše dítě již starší a dosáhlo i určité duchovní a duševní zralosti, je možné využít knihy, jako je Harry Potter, ke společnému hledání a diskusi. To, že jsou konfrontovány s myšlenkami, které nejsou biblické, přispěje k tomu, aby se zamyslely nad tím, čemu vlastně věří a proč. Pomůže jim to porozumět světu, ve kterém žijí, aby mu byly solí a světlem, a k tomu, aby dokázaly mít dlouhodobý vliv na naši společnost. Je dobré využít dětské zvědavosti. Děti třeba nikdy před tím nepřemýšlely nad tím, co říká Bible o čarodějnictví, ale takhle se budou nejen ptát, ale také si pamatovat odpovědi. Je také důležité jim pomoci, aby se naučily dobře komunikovat svá přesvědčení druhým lidem. Jen proto, že máme "poznání", z nás ještě nečiní laskavé, pokorné lidi, kteří jsou schopni inteligentním způsobem sdílet pravdu s těmi, kteří o ni stojí.
Zároveň jsou ale děti, které ještě nejsou pro takový druh konfrontace zralé a může jim zbytečně ublížit. Nakoliksi můžeme troufnout nechat je ponořit se do četby knihy, která obsahuje zjevně zavádějící principy a hodnoty?

Jako rodiče máme zodpovědnost za to, abychom přiváděli děti k pravému zdroji pravdy. Máme obrovskou zodpovědnostza to je chránit před negativními vlivy. Jednou se budeme vykazovat z toho, zda jsme nedopustili, aby byl "sveden jeden z maličkých" (Mat 18,6). Proto se musíme pečlivě zabývat všemi pochybnostmi, které máme ohledně toho, zda je něco pro naše děti dobré, nebo ne. Necháte své děti číst Harryho Pottera, nebo ne? Pokud ano, proč? Pokud ne, proč? Ať se rozhodnete jakkoliv, musíte vědět, z jakých důvodů jste toto rozhodnutí učinili.

Lepší příběh

Proč vlastně knihy o Harry Potterovi řadě křesťanům vadí? Je to jen kvůli již zmíněným negativním stránkám knihy jako je okultismus, chybějící absolutní hodnoty a tak dále? Možná je to i tím, že známe jiný, lepší příběh...

Ve době starého pohanství nebyla naděje na vykoupení. Život byl krátký a plný úzkosti. Lidé se obraceli k těm,jejichž okultní umění jim mělo zajistit alespoň nějakou ochranu před nástrahami, které je obklopovaly, ale nacházeli jen slabou útěchu.

Do tohoto temného světa však přišlo vysvobození. Jednoho dne zástup obyčejných lidí začal vyprávět nový příběh.Nebyl o nějakém úžasném mocném čaroději, silném bojovníkovi, či jasnovidné věštkyni, kteří by pouštěli stejnou hrůzu jako ti, proti kterým měli údajně bojovat. Místo toho vyprávěli o tom, jak Bůh Stvořitel přišel na tuto zem jako dítě, žil náš život a zemřel naší smrtí a pak vstal z mrtvých. Byl to příběh o nevinné krvi prolité za naši vinu, o příslibu věčného života, o Boží lásce a milosti. Ježíš není žádný Superman nebo E.T.. Byl to člověk jako my. Cítil jako my, měl své limity jako my, ale pod pomazáním Ducha svatého přinesl naději. Zemřel jako oběť za druhé, strhl pokrytcům masku náboženství, čelil satanovi svou spravedlností a získával cynická lidská srdce svou bezpodmínečnou láskou. Ježíšova pokora ostře kontrastuje s nadutostí lidských hierarchií. Evangelium nečiní rozdíly - každý může přijmout spásu v Ježíši Kristu. Jeho spasení je tu pro čaroděje i pro mudly. Duchovní růst není založen na zvládnutí nějakých praktik. I ten nejobyčejnější křesťan se může modlit v autoritě Ježíšova jména, dary Ducha svatého jsou zde pro každého věřícího a i ten nejmenší z nich je posazen s Kristem v nebesích "vysoko nad každou mocností" (Ef 1,21). Ve světle tohoto příběhu jsou hodnoty Harryho Pottera opravdu chudé.

Ježíš přišel, aby nás vykoupil. Pro mnohé je však představa, že potřebují odpuštění, že je nezbytné, aby se za něněkdo obětoval, že nestačí lidská snaha a moudrost, nepřijatelná. V lidech je stále hluboko zakořeněná touha být "jako bohové", ale bez Boha a Jeho milosti. A nejspíš právě proto tento příběh, tak jiný od všech ostatních, stále provokuje svět.

Použitá literatura:

Anderson, N., Vander Hookovi, P. a S.: Pod Boží ochranou, Samuel, Biblická práce pro děti, Praha, 2001
> Anderson, N., Russo, S.: The Seduction of Our Children, Harvest House Pub., Oregon, 1991
Baldýnský, T.: Potteromanie vrcholí, MF Dnes, 2. února 2002
Beam, L.: What Shall We Do With Harry?, Plugged in, Focus on the Family, 2002
Houghton, J.: A Closer Look at Harry Potter, Kingsway, Eastbourne, 2001
Pytlík, R.: O Harry Potterovi bez emocí, Život víry
Phillips, P.: Turmoil in the Toybox, Starburst Pub., Lancaster, 1986
Rowlingová, J.K.: Harry Potter 1.-3. díl, Albatros, Praha 2000 - 2001

Bohem zakázané okultní praktiky:

1. Kouzlení

Ovlivňování lidí či dění kolem sebe pomocí kouzel a zaříkávání. Může být použit lidský hlas nebo i hudba a cílem bývá udržet druhou osobu pod svou kontrolou. (Lev 19, 26; Deut 18, 10-12 ; 2. Par 33,6 ; 2. Král 17,17 ; Iz 19,3 ; Iz 47, 8-11 ; Jer 27,8 ; Dan 1,20)

2. Čarodějnictví

Praktiky zahrnující komunikaci se zlými duchy a používání magie. Používání moci získané od zlých duchů. (Ex 22,18 ; Deut 18,10-12 ; 2. Par 33,6 ; 1. Sam 15,23 ; Gal 5,19-21 ; Jer 27,9 ; Iz 47,9 ; Zj 21,8)

3. Jasnovidectví

Předpovídání budoucnosti pod vlivem jiného ducha než Ducha svatého. (Deut 18,10-14 ; Joz 13, 22 ; 2.Král 17,17 ; Mal 5,12-15 ; Jer 27,8-9 ; Jer 29,8-9 ; Sk 16,16-24)

4. Věštění

Předpovídání budoucnosti podle různých znamení. (Iz 47,12-15 ; Joz 13,22 ; Mal 5,12-15 ; Sk 16,16-18)

5. Vyvolávání duchů

Komunikace s mrtvými za účelem magického zjevení budoucnosti nebo ovlivnění běhu událostí. (Deut 18,11 ; 1. Sam 28,1-25 ; Iz 8,19 ; 1. Par 10,13-14)

6. Astrologie

Věštění založené na předpokládaném vlivu postavení hvězd na lidský život a pozemské dění. (Iz 47, 12-15 ; Jer 10,2 ; Dan 1,18-20 ; Dan 2,1-49 ; Dan 4, 1-37 ; Dan 5, 7-15)

Ráchel Bícová, listopad 2008, převzato s laskavých svolením  www.samuelcz.com

Původně vyšlo v časopisu Život víry.

 

zdroj - https://www.jesus.sk/clanky/Harry-Potter

 

 

 

 Emmerichová - mystička

 Valtorta - mystička

 Valtorta - život Krista

 Umučenie Krista - stiahni

 

 

 

 

 

 

 

DENNÍČEK Svätej FAUSTÍNY

 

Svätá Faustína hovorí : V jednej adorácii mi Ježiš prisľúbil: „ Duše, ktoré sa budú utiekať k môjmu milosrdenstvu, a duše, ktoré ho budú oslavovať a druhým hovoriť o mojom veľkom milosrdenstve, s tými budem jednať v hodine smrti podľa môjho nekonečného milosrdenstva."


„Moje srdce trpí," hovoril Ježiš, „lebo ani vyvolené duše nechápu, aké veľké je moje milosrdenstvo. Ich prebývanie so mnou je istým spôsobom nedôverou. Ó, ako veľmi to zraňuje moje srdce. Spomínajte na moje umuče­nie a ak neveríte mojim slovám, verte aspoň mojim ranám. „Buď odvážna, neboj sa zdanlivých prekážok, ale upieraj svoj zrak na umučenie môjho Syna. Takto zvíťazíš."

 

Štvrtok. Nočná adorácia


Keď som prišla na adoráciu, hneď sa ma zmocnila vnútorná sústre­denosť. Videla som Pána Ježiša priviazaného k stĺpu, obnaženého zo šiat. Hneď sa začalo bičovanie. Videla som štyroch mužov, ktorí strie­davo krátkymi bičmi šľahali Pána. Srdce sa mi zastavovalo pri pohľade na tie bolesti. Vtom mi Pán riekol: „Trpím ešte väčšiu bolesť od tej, ktorú vidíš." Ježiš mi dal poznať, za aké hriechy sa podrobil bičovaniu - sú to hriechy nečistoty. Ó, ako strašne duševne trpel, keď sa poddal bičova­niu. Vtom mi riekol: „Pozri, takto vyzerá ľudský rod v dnešnej dobe. "V tej chvíli som uvidela strašné veci: kati odstúpili od Pána Ježiša a k bičo­vaniu pristúpili druhí ľudia. Schytili biče a nemilosrdne ťali Pána.

Boli to kňazi, rehoľníci i rehoľnice aj najvyšší hodnostári Cirkvi, čo ma veľ­mi prekvapilo, boli medzi nimi svetskí ľudia rôzneho veku a stavu. Všet­ci si vylievali svoju zlosť na nevinnom Ježišovi. Keď som to videla, moje srdce upadlo do takého stavu, akoby som zomierala. Keď ho bičovali duše, ktoré som spomenula vyššie, Ježiš zatvoril oči a z jeho srdca sa vydral tichý, ale strašne bolestný ston. Pán mi dal podrobné poznanie, spoznávala som Ježiša aj ťarchu zloby tých nevďačných duší: „Vidíš, to je väčšia múka ako moja smrť. "Vtedy zamíkli aj moje ústa a začala som pociťovať na sebe zomieranie. Cítila som, že nikto ma nepoteší ani nevytrhne z tohto stavu, jedine ten, ktorý ma doňho priviedol. Vtom mi Pán riekol: „Vidím úprimnú bolesť tvojho srdca, ktorá priniesla nesmiernu úľa­vu môjmu srdcu, pozri a poteš sa."


Vtom som uzrela Pána Ježiša pribitého na kríž. Keď Ježiš na ňom
chvíľu visel, uzrela som celý zástup ukrižovaných duší. Videla som aj
tretí a druhý zástup duší. Druhý zástup nebol pribitý na kríž, ale duše
držali kríž pevne v rukách. Tretí zástup duší nebol ani ukrižovaný, ani
nedržal kríž v rukách pevne. Duše vliekli kríž za sebou a boli nespo­
kojné. Vtom Ježiš povedal: „Vidíš, tie duše, ktoré sú mi podobné v utrpe­
niach a opovrhnutí, budú sa mi podobať aj v sláve. A tie, ktoré sa mi menej
podobajú v utrpení i v opovrhovaní, budú sa mi menej podobať aj v sláve."
Najviac ukrižovaných duší bolo z duchovného stavu. Medzi ukrižo­vanými dušami som videla aj známe duše, čo mi urobilo veľkú radosť. Vtom mi Ježiš povedal: „Vzajtrajšom rozjímaní sa budeš zamýšľať nad tým, čo si dnes videla." A Ježiš sa mi hneď stratil.

 

 Svätá Faustína - životopis

 

 

 

 

O Božej vôli - cesta lásky - svätý Alfonz de Liguori

SVATY_ANTONIUS_BALDINUCCI

Svätý Filip Neri

hriechy a charizmy

anjeli naši ochráncovia

Ako diabol útočí na človeka ? Kňaz exorcista: Jozef Maretta

rozlišovanie duchov

HOME

 

 

Božie milosrdenstvo
Božie milosrdenstvo
Božie milosrdenstvo
  Božie milosrdenstvo Bol som beznádejní prípad - neuveriteľné svedectvo obrátenia

 

Klamstvo aké svet ešte nezažil - Litmanová

Proroctvo Stefana Gobbiho - pre našu dobu

Proroctvo Panny Márie v La Salette

Zjavenia Panny Márie

Očistec

Svätá Veronika Giuliani hovorí kresťanom

O počte spasených kresťanov - svätý Leonard z Porto Maurizio

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

Z knihy : Rituál ( skutočné udalosti ) - od Matt Baglio: V kresťanskej tradícii je zakorenená myšlienka, že čím bližšie majú ľudia k Bohu, tým silnejšie na nich útočí diabol. Mnoho svätcov trpelo pre svoju oddanosť Pánovi, okrem iných aj svätý Pavol, Terézia z Avily, Padre Pio a Gemma Galganiová.

Svätý Ján z Kríža vo svojej knihe The Dark Night of the Soul (Temná noc duše) opisuje, ako Boh udržiava istú „rovnováhu" medzi všetkými vecami, aby sme mohli dostať milosť, ktorá prináleží nášmu postaveniu.

Presne ako sa mnohonásobne ocenený zápasník v ťažkej váhe nezapotí, keď bude v ringu s amatérom, tak aj svätcova oddanosť vyznie naprázdno, ak nebude primerane skúšaná.

Milosti, ktoré dostávame skrz modlitbu, a cez dary, čo nám dávajú dobrí anjeli, neuniknú pozornosti satana, vraví Ján z Kríža, „... sčasti preto, aby proti nim mohol činiť, čokolvek mu je dovolené v medziach spravodlivosti, a nemohol tvrdiť, že nedostáva príležitosť, aby si podrobil dušu, ako to povedal v prípade Jóba."

Presne z tohto dôvodu varuje svätý Pavol: „Buďte triezvi a bdejte! Váš protivník, diabol obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral. Vzoprite sa mu, pevní vo viere, a vedzte, že také isté utrpenie dolieha na vašich bratov po celom svete," (Prvý Petrov list 5,8 - 9).

Sexuálne pokušenie patrí medzi najväčšie nebezpečenstvo, s ktorým sa exorcista musí vyrovnať. Otec Dermine upozorňuje: „Musíme byť veľmi opatrní pri kontakte s ľuďmi, ktorých sa snažíme oslobodiť od moci démona, lebo v nás môžu ľahko vyvolať rôzne túžby."

Niektoré zo žien, čo požiadali o pomoc otca Carmineho, boli veľmi atraktívne a počas exorcizmov sa niekolko z nich pokúsilo strhnúť zo seba šaty. Garyho zarazilo to, že pokušenie sa nedostavilo priamo počas exorcizmov, ale až po nich, cestou v autobuse, alebo keď kráčal ulicami Ríma.

Sám to nevedel prekonať, a tak zašiel do kaplnky v Case alebo do malého Kostola svätej Rity, ktorý bol hneď za rohom, aby sa potichu pomodlil k Bohu a požiadal o silu. Keď ho tieto myšlienky neopúšťali, dokonca ani po intenzívnej modlitbe, začal sa na seba hnevať. Otvoril snáď dvere démonovi, ktorý naňho teraz útočí?

 

Kňaz, ktorý sa bojí diabla, je ako pastier, čo sa bojí vlka

Hoci exorcisti priznávajú, že ich úrad môže niekedy byť veľmi ťažkým bremenom, bola by podľa nich chyba, keby démonovu moc preceňovali. Ako píše otec Amorth: „Kňaz, ktorý sa bojí diabla, je ako pastier, čo sa bojí vlka. Tento strach je neopodstatnený. Diabol nám už aj tak spôsobuje tolko škody, kolko môže."

A tak je namiesto strachu lepšie, keď napodobňujeme a nasle­dujeme svätých, ako napríklad Teréziu Avilskú, ktorá vyhlásila: „Ak je tento Pán taký silný, ako ja vidím, že je, ako ja viem, že je, a ak sú diabli Jeho otroci (a o tom nie je pochýb, lebo to je otázka viery), aké zlo mi môžu spôsobiť, keď som služobníčkou tohto Pána a Kráľa? Prečo by som nemala mať silu pustiť sa do boja s celým peklom?"

Aj keď exorcisti nemajú svojho vlastného patróna, mnohí sa ob­racajú na Pannu Máriu. V katolíckej tradícii sa Panna Mária teší výnimočnej úcte. „Máriina viera po celý jej život až do poslednej skúšky, keď umrel na kríži jej syn Ježiš, nikdy nezakolísala.

Svätý Ján z Kríža vo svojej knihe The Dark Night of the Soul (Temná noc duše) opisuje, ako Boh udržiava istú „rovnováhu" medzi všetkými vecami, aby sme mohli dostať milosť, ktorá prináleží nášmu postaveniu.

Presne ako sa mnohonásobne ocenený zápasník v ťažkej váhe nezapotí, keď bude v ringu s amatérom, tak aj svätcova oddanosť vyznie naprázdno, ak nebude primerane skúšaná.

Milosti, ktoré dostávame skrz modlitbu, a cez dary, čo nám dávajú dobrí anjeli, neuniknú pozornosti satana, vraví Ján z Kríža, „... sčasti preto, aby proti nim mohol činiť, čokolVek mu je dovolené v medziach spravodlivosti, a nemohol tvrdiť, že ne­dostáva príležitosť, aby si podrobil dušu, ako to povedal v prípade Jóba."

Z knihy : Rituál ( skutočné udalosti ) - od Matt Baglio:

 Sväté deti