Čo sa deje v našom tele po požití Coca - Coly?

Coca - Cola

Mili priatelia a znami!

            Zaiste to uz poznate, ale pre zaujimavost si precitajte, co Vam v tomto maily preposielam, a ak Vas to oslovi, tak to dajte  vediet i Vy svojim priatelom a znamym, ze: Co sa deje v nasom tele po vypiti plechovky alebo flasky Coca-Coly?” Ma to byt vystraha pre vsetkych tych, ktori tento napoj sami piju a dovolia ho pit i svojim detom. Nenechajte sa “pobalamutit” a “ohurit”  masivnou reklamou, ale chrante si svoje zdravie, ak ho este ake-take mate!!! Verte, ze nie vsetko, co sa nam v reklame ponuka, je to tak i doopravdy! Zelam Vam pekne a objavne citanie! N.s.! Ignac                 Peter Filipko, Extraplus.sk

                                                                             Chemický útok

Pite Coca-Colu, je chutná a osviežujúca! Reklamné kampane na známy nealkoholický nápoj majú nielen významný vplyv na americkú a západnú kultúru, ale už desaťročia zabezpečujú aj astronomické zisky z jeho celosvetového predaja.

Od začiatku výroby nápoja však spoločnosť Coca-Cola Company čelí ostrej kritike. Prvé súdne procesy boli reakciou na obsah kofeínu v nápoji, firma bola nútená pri realizácii marketingových kampaní skoncovať s oslovovaním populácie mladšej ako dvanásť rokov. V minulom storočí prebehlo s firmou viacero súdnych sporov, no väčšie problémy nastali na začiatku 21. storočia v Indii, keď sa vo vode používanej na výrobu nápoja objavili stopy po chemických látkach. Tieto skutočnosti vyústili do stiahnutia indickej produkcie nealkoholických nápojov a firma je naďalej podrobovaná kritike zo strany zástancov zdravého životného štýlu. Nečudo. To, čo sa udeje v ľudskom tele po vypití fľašky či plechovky Coca-Coly, pripomína skutočný útok na ľudský organizmus.

 Ako po heroíne

Podľa zverejnených vedeckých štúdií sa po prvých desiatich minútach do ľudského organizmu dostane desať čajových lyžičiek cukru. Jedinou príčinou, prečo človek po takomto sladkom ataku nevracia, je fakt, že ďalšia zložka nápoja – kyselina fosforečná – sladkosť potláča. Po dvadsiatich minútach však hladina krvného cukru prudko stúpne a pečeň začne obrovské množstvo cukru premieňať na tuk. Po uplynutí štyridsiatich minút sa proces absorpcie kofeínu skončí, očné zreničky sa rozšíria, krvný tlak stúpne a pečeň uvoľňuje čoraz viac cukru do krvného obehu. O pár minút neskôr zvýši organizmus produkciu dopamínu stimulujúceho nervové receptory v mozgu. Mimochodom, tento fyziologický proces je identický s reakciou ľudského tela po dávke heroínu.

Tri decilitre Coca-Coly obsahujú desať čajových lyžičiek cukru, 30 až 50 miligramov kofeínu, vysoké zastúpenie umelých farbív, sulfátov a fruktózového sirupu, vyrobeného prevažne z geneticky modifikovanej kukurice. Podľa prieskumov priemerný Američan vypije za rok viac ako dvesto litrov sladených nápojov. Pritom nadmerná konzumácia sladených nealkoholických nápojov je jedným z hlavných dôvodov stupňovania celosvetovej epidémie obezity. Nezávislá štúdia publikovaná v britskom denníku medicíny The Lacent demonštrovala väzbu medzi konzumáciou sladených nápojov a detskou obezitou. Dvojročný výskum tiež preukázal, že vypitie jedného sladeného nápoja denne zvyšuje riziko obezity o 60 percent, riziko cukrovky o 85 percent a konzumenti sú vystavení aj nebezpečenstvu v podobe rakoviny.

Zištný marketing

Ukázalo sa tiež, že Coca-Cola má tendenciu poškodzovať DNA. Za hlavnú príčinu sa považuje benzoan sodný, pridávaná konzervačná látka so schopnosťou deaktivovať vitálne úseky DNA, čo môže viesť až k cirhóze pečene alebo Parkinsonovej chorobe. Coca-Cola však obsahuje aj množstvo ďalších nebezpečných zložiek. Kyselina fosforečná dokázateľne obmedzuje schopnosť tela využívať vápnik, čo vedie najmä u detí a mládeže k osteoporóze a zmäkčovaniu zubov a kostí.Škodlivosť cukru je všeobecne známa, jestvujú dokonca zoznamy obsahujúce vyše sto nepriaznivých následkov spôsobených jeho nadmernou konzumáciou.

Je dokázané, že cukor zvyšuje hladinu inzulínu, čo môže viesť k vysokému krvnému tlaku, zvýšenému cholesterolu, chorobám srdca, cukrovke, obezite a predčasnému starnutiu. Ani diétne nápoje bez prídavku cukru však nie sú výhrou – práve naopak. Umelé sladidlo aspartám spôsobuje pri dlhšom používaní nádory, pôrodné defekty, cukrovku, psychické poruchy či epileptické záchvaty. Prijímanie kofeínu, ktorý je návykovou látkou, zapríčiňuje nervozitu, nespavosť, vysoký krvný tlak, nepravidelný srdcový tep, zvýšenie cholesterolu, vyplavovanie minerálov a vitamínov.

V nedávnej minulosti sa na základe porovnávacieho testu ôsmich produktov vyrobených a kúpených vo viacerých európskych krajinách zistilo, že výrobky tej istej firmy mávajú v rôznych štátoch rôznu kvalitu. Napríklad na Slovensku sa na sladenie Coca-Coly používa namiesto pravého cukru o polovicu lacnejšia izoglukóza, pripravená z kukurice. Biochemici však predpokladajú jej škodlivé účinky, pretože na rozdiel od tradičného repného cukru nespúšťa v tele chemické reakcie, vyvolávajúce pocit nasýtenia. Naopak, podporuje chuť do jedla a tým aj riziko obezity. Izoglukóza sa tak stala dôležitou súčasťou marketingovej stratégie veľkých potravinárskych koncernov.

Tak čo, ešte stále máte chuť otvoriť si dobre vychladenú plechovku Coca-Coly?

 

Pôstna úvaha:

 Costa Concordia – Božie znamenie?

 Pasov, 20.3.2012 (IK Nachrichten) 015 117 – Iste si všetci pamätáme haváriu luxusnej lode Costa Concordia 13. januára 2012 pred talianskym ostrovom Giglio.

 

Obraz obrovskej nalomenej lode ležiacej na boku budeme mať ešte možno dlho pred očami.  Takéto nečakané lodné havárie sa vrývajú do kolektívnej pamäte. Ako aj zvlášť dramatické stroskotanie Titanicu pred 100 rokmi, 14. apríla 1912. Dva roky po tomto nešťastí vypukla prvá svetová vojna. Potopenie Titanicu istým spôsobom ohlásilo koniec epochy, koniec Belle Époque (Krásnej epochy).

  Chceme si na tomto mieste položiť otázku, či aj s haváriou lode Costa Concordia sa spájajú nezvyčajné okolnosti, z ktorých by sme mohli vyvodiť, že Boh nám chce týmto  nešťastím niečo povedať.

 (Aby sme to zle nepochopili: v nasledujúcich úvahách nejde o nič iné ako o historickú úvahu, ktorej závery si nerobia nároky na pravdu.)

Loď stroskotala pri mariánskej svätyni Stella Maris

Na zvláštnu okolnosť, ktorá nám dáva zamyslieť sa, upozornil miestny farár z Giglia, páter Lorenzo Pasquotti (foto): presne pod bralom, kde sa loď potopila, sa nachádza obraz Panny Márie – Stella Maris. Je to reliéf, ktorý je vždy 15. augusta cieľom podmorskej púte potápačov, ktorý obraz ozdobujú vavrínovým vencom. (tradicionyaccion.org.pe/tya/spip.php?article178) 

Zvláštna „náhoda“ : práve v čase uvedenia do služby … sa roztriešti najväčšia talianska luxusná výletná loď (de.wikipedia.org/wiki/Costa_Concordia) na mariánskej svätyni. Je to, akoby nám Boh tým chcel povedať , že dnešná Európa so svojím ľahkovážnym životom pohŕdajúcim Bohom i ľuďmi, so svojím konzumizmom, so svojou kultúrou smrti sa ešte roztriešti, no nie o mrazivý ľadovec ako Titanic (prvá svetová vojna), ale o Ženu (Božiu Matku) a jej potomstvo (Kristus), ktoré hadovi (diabol) rozšliape hlavu (Gn 3,15). Takto chápaná by bola havária Costa Concordie ohlásením konca časov – zvrhnutím starého hada (Zjv 12,9).

Ďalšia nezvyčajná okolnosť v súvislosti s haváriou lode pred ostrovom Giglio, ktorej chceme venovať pozornosť, nám dodáva radostnú nádej: Dobrý týždeň pred haváriou vytiahli potápači talianskeho námorníctva z útrob lode Costa Concordia meter vysokú sochu Fatimskej Panny Márie a nepoškodenú! Tým je pre ohlásený koniec časov ukázaná jasná cesta pre tých, ktoré v nasledujúcej dobe chcú zachrániť svoju dušu aj duše iných:

 Vo Fatime nám Boh ukazuje že si nesmieme nevšímať tri moci, ak chceme zachrániť pravú vieru a svet: 1. moc modlitby spojenej s obetou, 2. pomoc anjelov, 3.  Matku Vykupiteľa a všetkých vykúpených.

Fatima zjavuje moc modlitby, zvlášť keď je sprevádzaná obetou. Stoja tu pred nami tri malé modliace sa deti. Tie stavia Mária proti masám, ktoré sa stali bezbožnými, ale pod ochranu archanjela Michala. … Veriť, uctievať, dúfať, milovať – to dokážeme silou milosti od Boha, ktorú do nás skryto vložil, t. j. skrze božské cnosti vliate do nás pri krste: skrze vieru, nádej, lásku – to sú najvyššie a najpotrebnejšie činnosti ľudského života stvoreného Bohom a pre Boha.

Neveriť v Boha, neklaňať sa mu, nedúfať v neho, nemilovať ho – to je Satanom zamýšľaný cieľ hnutia bezbožných.“  (Schafer Josef: Fatima. Je už na všetko neskoro? Rickenbach: Sekretariát malých duší, 1978).

Začnime v tomto Pôstnom období tým, že si činorodo privlastníme veľkú náuku z Fatimy!  -zg-

zdroj: https://www.magnificat.sk